Pontot hozott Isztambulból a CFR, de Andone távozik

2012.10.24 - 17:02

Csaknem egy órát játszott emberhátrányba a Kolozsvári CFR a Galatasaray elleni Bajnokok Ligája csoportmeccsen, de így is sikerült döntetlent elérni az Ali Sami Yen Stadionban. Amint hazatért a csapat, az edző, Ioan Andone bejelentette távozását.

Hősiesen küzdött a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata kedden Isztambulban, az Ali Sami Yen Stadionban, a Galatasaray együttes ellen.

A találkozót majdnem lehetetlen körülmények között rendezték, ugyanis a meccs kezdése előtt egy órával hatalmas zápor zúdult a török városra, és a mérkőzés idején is esett az eső. A labda alig gurult a játéktéren, a labdarúgók pedig többet „csónakáztak”, mint futottak. A nehéz körülmények között Fatih Terim vezetőedző legényei jól boldogultak, és gyakorlatilag az első pillanattól a kapuja elé szorította a vendégeit. Mégis a CFR-é volt az első nagy gólhelyzet, azonban Bastos 13 méterről, zavartalanul a kapu felé lőtte a labdát. Nem sokkal később a vezetést is megszerezte a kolozsvári alakulat: egy beadás után, Kapetanosz lábáról Nounkeura, onnan pedig a kapuba pattant a labda. A törököknek viszont semmi nem jött össze a CFR kapuja előtt, de Felgueiras mentő beavatkozására is többször szükség volt, hogy 0–1 maradjon az állás. Ráadásul, kevesebb mint tíz perccel a vezetőtalálat megszerzése után emberhátrányban maradtak a kolozsváriak, ugyanis az olasz játékvezető, Paolo Tagliavento kevesebb mint két perc alatt kétszer is felmutatta a sárgalapot Aguirregaray-nak, a második után pedig kiállította pirossal. A vitatható ítélet után hat perccel még tizenegyest is adott a törököknek, de Felipe Melo büntetőjét védte a CFR kapusa.

A fordulás után még nehezebben teltek a másodpercek a kolozsváriaknak, a Galatasaray levegőhöz jutni sem engedték a vendégeket, és a 77. percben meg is törték az ellenfél védelmét: egy beadásnál Burak Yilmaz emelkedett a legmagasabbra, és fejelte a labdát a kapujából rosszul kimozduló Felgueiras felett.

Maradt az 1–1-es döntetlen úgy, hogy a CFR egyszer sem rúgott az ellenfél kapujának területére. Ez vélhetően kevésbé érdekli majd a kolozsváriakat, ugyanis ezzel a ponttal életbe tartották a továbbjutási reményeket. Ha ez sikerül, az csak részben lesz Ioan Andone érdeme, ugyanis szerdán az edző benyújtotta lemondását. Ez a döntés várható volt, ugyanis a szakember távozása hetek óta visszatérő téma volt a klubnál, mivel a Kolozsvári CFR halványan teljesít az élvonalban, a legutóbbi bajnokin az újonc Konstancai Viitorul nyert a Gépész utcai stadionban. Hivatalosan még nem nevezték ki az utódját, ám információk szerint az 56 esztendős olasz Alberto Cavasin lesz, aki hazájában már tucatnyi klubnál megfordult, legutóbb a Sampdoriánál tevékenykedett.

Bajnokok Ligája, 3. forduló

E csoport

Nordsjaelland – Juventus 1–1 (Beckmann 50. perc, illetve Vucinic 81.), Sahtar Donyeck – Chelsea 2–1 (Alex Teixeria 3., Fernandinho 52., illetve Oscar 88.). A csoport állása: 1. Sahtar 7 pont, 2. Chelsea 4, 3. Juventus 3, 4. Nordsjaelland 1.

F csoport

BATE Boriszov – Valencia 0–3 (Soldado 45+1., 56., 69.), Lille – Bayern München 0–1 (Müller 20., 11-esből). A csoport állása: 1. Valencia 6 (6–2), 2. BATE 6 (6–5), 3. Bayern 6 (4–4), 4. Lille 0.

G csoport

FC Barcelona – Celtic Glasgow 2–1 (Iniesta 45., Jordi Alba 90+4., illetve Lustig 18.), Szpartak Moszkva – Benfica 2–1 (Rafael Carioca 3., Jardel 43. – öngól, illetve Lima 33.). A csoport állása: 1. Barcelona 9, 2. Celtic 4, 3. Szpartak 3, 4. Benfica 1.

H csoport

Galatasaray – Kolozsvári CFR 1–1 (Burak Yilmaz 77., illetve Nounkeu 19. – öngól; kiállítva: Aguirregaray 29. perc, CFR), Manchester United – Braga 3–2 (Hernandez 25., 75., Evans 62., illetve Alan 2., 20.).