Pontot adott Clinceni-nek az Oli

2017.08.12 - 20:58

Az első félidő a Szatmárnémeti FC Olimpiáé, a második viszont a vendég Academica Clinceni-é volt szombaton, így a másodosztály második fordulójának mérkőzése 1–1-es döntetlennel zárult.

Egy kiváló első félidő után, amikor harcias, lendületes és tetszetős foci jellemezte a Szatmárnémeti FC Olimpia játékát, egy nyögvenyelős, „nyugdíjas” második félidő következett, amelynek a végén a vendég Academica Clinceni pontot tudott rabolni.

Selymes Tibor vezetőedző arra kérte legénységét a szombati bajnoki előtt, hogy játszanak bátran, mutassák meg a szatmári közönségnek, hogy mit tudnak. A fiúk hallgattak a „mister”-re, és valóban jól mutatott a csapat a pályán. A tavalyi keretből csak három játékos volt a kezdő tizenegyben (Romario Rus, Ciprian Duruș, Florin Mureșan), viszont a srácok azt a látszatot keltették, mintha már hónapok óta együtt játszanának.

Védelemben ugyan még kinyílt egy-két folyosó az ellenfél támadásai előtt, viszont Florin Muntean remek formában védett. Középen Denis Cubaș, Florin Achim és Chehyn Ben Khalifa is „spártaiként” küzdöttek, Olivier Lusamba pedig kiváló lábtechnikáról tett tanúbizonyságot.

Kár, hogy csak egy gólt sikerült rúgni. Nem csak a (nem várt) folytatás miatt, hanem a játék képe miatt is mondhatjuk ezt, hiszen Cubaș, Duruș és Lusamba is célba vette még legalább féltucat alkalommal Toma Niga kapuját. Igaz, túloldalt Costantin Costantinescu és Valentin Mihai kényszerítőzése is majdnem gól hozott, de szerencsére utóbbi szombaton nem a jól célzó cipőjét vette fel, hiszen tíz méterről, ziccerből a kapu fölé vágta a labdát. Lusamba viszont a 25. percben nem hibázott: Ciprian Brata indította a 24 éves francia csatárt, aki előbb lábra vette a labdát, egy laza testcsellel Bogdan Mateit és Ionuț Tătarut is faképnél hagyta, majd ziccerből, 16 méterről kilőtte Niga kapujának a jobb alsó sarkát (1–0).

Fordulás után viszont teljesen megváltozott a játék képe, mintha teljesen más csapat állt volna fel a folytatásra. A Clinceni átvette az irányítást és sorra dolgozta ki a veszélyes helyzeteket. A 68. percben az Olimpia hőse volt Florin Muntean, aki a léc alól küldte szögletre Ion Mihai ívelt labdáját, majd Bogdan Barbu távoli lövését is védte, viszont a 86. percben az Olimpia kapusa is ludas volt az Academica egyenlítő találatánál: Matei indította Costantinescut középen, aki lerázta előbb Bratát és Cristian Munteanut, majd átívelte a labdát a kapujából kimozduló Florin Munteanon (1–1).

Nem volt már erő a szatmári játékban egy győztes találatra, a hajrában pedig Barbu lövése okozott izgalmat az Olimpia kapuja előtt, de az eredmény már nem változott, így mindkét csapat meg kellett elégedjen az egy ponttal.

„Ha most két győzelmünk lenne a bajnokságban, sokkal nyugodtabbak lennénk” — mondta a mérkőzés után Selymes, aki elismerte, hogy jelenleg egy félidős csapata van. „Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, az első 40 percben jól játszottak a fiúk, hiszen sok helyzetünk volt és gólt is rúgtunk. Sajnos a második félidőben a becserélt ifik (Angelo Cocian és Sergiu Jurj – szerk. megj.) nem hozták ugyanazt a színvonalat, mint kezdő társai, így a játékerő is lassan csökkent. Viszont a kapott gól nem a fáradság miatt, hanem egyéni hibából született” — tette hozzá a szakvezető. Lapunk kérdésére azt is elmondta Selymes, hogy Lusamba fizikailag még erősödni fog, viszont a francia csatár egyelőre még le van maradva az erőnléti edzéssel. A bajnoki rajt előtt néhány nappal érkezett a csapathoz Lusamba. Egyelőre legtöbb 50 percet tud maximális beleadással játszani. De egy nagyon jó játékos, hiszek benne, és tudom, hogy bepótolja a lemaradást. Lassan a csapat is felveszi a tempót, csak türelmet kérünk” — folytatta. Az Olimpia egyébként ebben az idényben két gólt szerzett, mindkettőt Lusamba lőtte.

Az Academica edzője, Erik Lincar szerint csapata megérdemelte volna a győzelmet. „Ebből a meccsből többet is kihozhattunk volna, de úgy tűnik, hogy a csapatom csak 0–1-es hátrányból tud rákapcsolni. Ez volt múlt héten is, hiszen a Călărași vezetett eggyel a szünetben. Akkor, a második félidőben több helyzetünket ki tudtuk használni, így nyertünk 4–1-re, most viszont hibáztunk, a mezőnyfölény ellenére. Haragszom a játékosaimra, mert félve, gyengén kezdik a meccseket. Sokkal több odaadásra van szükség. Úgy vélem, hogy ez a döntetlen csak az Olimpiának jó” — vélte az Academica edzője.

Liga 2, 2. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Academica Clinceni 1–1 (1–0).

Gólszerzők: Lusamba (25. perc), illetve Costantinescu (86.).

Olimpia: Fl. Muntean – Brata, Duruș, Mureșan, Cr. Munteanu, Rus (Villand, 73. perc), Cubaș (Cocian, 57.), Miholca (Jurj, 64.), Ben Khalifa, Achim, Lusamba. Vezetőedző: Selymes Tibor.

Academica: Niga - Samson, Matei, Pulhac, Tătaru, Lazăr (Balagiu, 52.), Barbu, V. Mihai (I. Mihai, 33.), Constantinescu, Văduva (Costin, 60.), Gliga. Vezetőedző: Erik Lincar.