Pontot adott ajándékba az Oli

2016.08.19 - 21:09

1–1-es döntetlent játszott a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata tegnap hazai pályán, a Brassói FC elleni bajnoki mérkőzésen. Az ellenfél ismét büntetőből szerzett gólt az szatmáriak ellen, ezúttal is Duruș volt a szabálytalan. Ezúttal őt kiállították.

A rutin és a vérbeli csatár hiánya csak két oka annak, amiért tegnap a Szatmárnémeti FC Olimpia nem tudott nyerni hazai pályán a Liga 2 harmadik fordulójának mérkőzésén a vendég Brassói FC ellen. Pedig Bogdan Andone edző legényei igen jól játszottak, és talán túlzás nélkül mondható, hogy jobbak voltak ellenfelüknél. A helyzetek számát tekintve mindenképpen jobb volt a szatmári legénység, hiszen Manole 5. percben kapura tartó lövésén, illetve a második félidőben megítélt 11-esen kívül nem sok gólhelyzete volt az élvonalról álmodozó brassóiaknak.

Az Olimpia legénysége már az első percekben jelezte, hogy ebből a mérkőzésből neki pontokra van szüksége. Pană és Muntean körberúgták a kaput, Vasile Pop lövését pedig védte a brassóiak kapusa, Muntean 44. percbeli ziccerénél pedig nagy szerencséje volt Iacobnak, hiszen a szatmári balszélsőnek már nem volt ideje megemelni a labdát ajtó-ablak helyzetben. Ért a szatmári gól, amire 51 percet kellett várni: egy beívelt labdát a vendégek nem tudtak felszabadítani, Vasile Pop pedig 5 méterről, zavartalanul nem hibázott, és laposan Iacob alatt a kapura rúgta a lasztit (1–0). Nem zárt vissza az Olimpia, és továbbra is nyomás alatt tartotta a vendégek védelmét. Viszont Cornel Țâlnar a 60. percben bevetette „titkos fegyverét”: az egyik legrutinosabb játékosát, Ștefan Grigoriét küldte fel, és a 33 éves „róka” három perccel később kiharcolt egy 11-est: Duruș rántotta le hátulról a brassóit a saját tizenhatosán belül, a megítélt büntetőt pedig Sburlea értékesítette (1–1). Akárcsak múlt héten, Mioveniben, ezúttal is 11-esből kapott gólt az Olimpia, és ismét Duruș volt a szabálytalan. A hátvéd viszont ezúttal nem fejezte be a játékot, a hosszabbítás perceiben ugyanis a második sárga után piros lapot kapott. A 29 éves játékos második szabálytalansága viszont érthetetlen volt, hiszen az ellenfél 16-osán belül rúgta le Grigoriét. Legkevesebb egy bajnokit kihagy a játékos, és ez idő alatt talán elgondolkodik azon, hogy érdemes-e felesleges szabálytalanságokat elvégezni.

Az Olimpia Krausz, majd Muntean révén megszerezhette volna a győztes találatot, viszont Iacob mindkettő lövésénél nagyot védett, így maradt az 1–1-es döntetlen, amely talán csak a vendégeket elégítette ki. Ezt mondta Țâlnar is a találkozó után: „A játékot tekintve úgy vélem, hogy jó ez a döntetlen. A keretből öt játékosom hiányzott.”

Túloldalt, Andone viszont kissé csalódott volt, hiszen úgy véli, ebből a meccsből többet is kihozhattak volna. „Sokkal nehezebb mérkőzésre számítottam, mert a brassóiaknak nagyon erős keret van. Ez látszott az egyenlítő találatunknál is. A pillanatnyi figyelmetlenség után Grigorie egyedül marad és szabálytalankodásra kényszerítette játékosaimat. Sajnálom a fiukat, mert győzelmet érdemeltek volna ma. Nagyon sokat dolgoztak, a meccsen is követték utasításaimat. Intelligensen játszottunk, és ezért derűlátó vagyok a jövő tekintetében. Jó úton haladunk, mert a fiúk azt csinálják, amit kérek tőlük. Ha sikerül legalább egy vérbeli csatárral erősíteni a keretet, akkor szerintem még erősebb lesz az Olimpia” — nyilatkozta a szakvezető.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Liga 2, 3. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Brassói FC 1–1 (0–0).

Gólszerzők: V. Pop 51. perc, illetve Sburlea 64. (11-esből).

Olimpia: Anca-Trip – Ciul, Mureșan, Onicaș, Duruș, Muntean, Krausz (Villand, 84.), Heil, Pană (Brice, 90+3.), Faur (Bura, 72.), V. Pop. Vezetőedző: Bogdan Andone.

Brassó: F. Iacob – Vlăsceanu, Șerban, Poverlovici, Stan, Manole, P. Iacob, Munteanu (Grigorie, 60. perc), Pamfilie (Săftescu, 46.), Popa (Ciobanu, 90+3.), Sburlea. Vezetőedző: Cornel Țâlnar.

Kiállítva: Duruș (90+2. perc).

Képek: Pesek Attila