Pontokkal tértek haza a legények

2022.04.03 - 13:47

A Kolozsvári CFR II elleni győzelemmel mutatkozott be november 13-án a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapat kispadján vezetőedzőként Csik Tibor (1–0), és az azután lejátszott hét mérkőzésen is veretlen maradtak a piros-fehérek: az SZVSK ugyanis a CFR II elleni győzelemmel kezdte a Liga 3 rájátszásának playout-csoportját, és ezzel a 10-es csoport táblázatában még egy helyet lépett előre a legénység.
Péntek késő délután Szamosfalván találkozott a két együttes a rájátszás első fordulójának mérkőzésén. Ovidiu Ceclan vezetőedző öt játékost nevezett a bajnokcsapat keretéből, az ötödik számú kapus, Răzvan Sava mellett Mihai Gîdea, Cătălin Itu, Raoul Mal és Rareș Bălan kezdett az SZVSK ellen. A minimális erőfölényt gólra is váltották a hazaiak, és már az első negyed óra után 1–0-ra vezettek: egy jobb oldali beadást nézett be a szatmári védelem, az első csapatnál is játszó Itu pedig élt is az alkalommal, és vezetést szerzett a CFR II-nek.
Feléledt a szatmári játék is, és egy kolozsvári védelmi hiba után hamar jött az egyenlítő találat is: Zsiga Ervin bal oldalról, az alapvonal közeléből ívelt a kapu elé, a hátvéd Bălan viszont szerencsétlenül ért labdához, ami a saját kapuba kötött ki (1–1).
A játék képét tekintve igazságos döntetlennel fordult a második félidőre a két együttes, viszont az SZVSK ezzel nem elégedett meg, és átvette az irányítást. Ennek meg is lett az eredménye: Zsiga ezúttal jobb oldalról ívelt a hosszú sarokra, ahol Răzvan Prodan szabadon várhatta a labdát, amit fejjel a kapuba küldött (1–2).
A szatmáriak a hajrában igyekeztek az eredményt tartani, a hazaiak pedig kezdték elveszíteni a türelmet. A rendes játékidő végén Alex Bonea össze is akaszkodott Mallal, aminek eredményeként a 22 éves olasz középpályás le is fejelte a szatmári srácot. A CFR játékosa felé villant a piros lap, Bonea pedig sárga lapot kapott a lökdösődés miatt.
Ceclan legénysége emberhátrányba fejezte a mérkőzést, Csik legényei pedig három ponttal térhettek haza, az eredmény ugyanis már nem változott.
Zsinórban nyolcadik mérkőzés óta tehát veretlen az SZVSK, ebből ez volt a negyedik győzelem. A papírforma szerint a következő fordulóban jöhetne zsinórban a harmadik győzelem, ugyanis a kiesésre ítélt Luceafărul Nagyvárad vendége lesz a szatmári csapat. Nyilván, ez munkát igényel, remélhetően nem könnyelműsködi majd el a legénység a playout második fordulójának április 9-i meccsét.

Mestermérleg
„Nem volt könnyű a meccs. A pálya sem volt az igazi, mert az első és a második félidőben is eleredt az eső, és a homokkal felszórt játéktér csúszós volt. De két csapat játszott rajta, így alkalmazkodni kellett. Magasak, jó fizikumú srácok játszanak a CFR második csapatában, akik erőnlétileg is jól felkészültek. Így nekünk is kellett koncentrálni az utolsó pillanatig, de nagyon örülök, hogy sikerült ezt a meccset is nyerni. Nagyon fontosak ezek a pontok” – mondta a mérkőzés után Csik Tibor.