Pontokkal távozott Andone

2017.10.08 - 16:55

Egy sikeresnek mondható tavalyi szezon után ellenfélként tért vissza Szatmárnémetibe Bogdan Andone, már a Temesvári ASU Poli edzőjeként. El is vitte a három pontot volt csapatától.

Szombat délben az Olimpia „Daniel Prodan” stadionban egy régi kedves ismerőst üdvözölhettek a szatmáriak. Az Olimpia csapatát az elmúlt szezonban irányító Bogdan Andone a meccs előtt a sajtó képviselőivel, régi ismerőseivel váltott néhány szót, majd leült a kispadra. De már az ellenfél oldalára. Andone ugyanis a temesváriakkal érkezett a megyeközpontba. Győzni. A csapata ennek érdekében már az első perctől igyekezett az Olimpia térfelén építkezni, nem hagyva lehetőséget az ellentámadásra. Ritli Zoltán fiai nem tudták tartani a labdát, támadásaik pedig erőtlenek, pontatlanok voltak. A vendégek a 28. percben villantak meg először, de eredményesen, ugyanis Sorescu kontrájából Bădăuţă elé került a labda, aki az Oli-védelem figyelmetlenségét kihasználva Muntean kapujába lőtt. A 36. percben az Olimpia eltalálta a kapufát, de nem egy látványos akció révén, hanem egy félresikeredett Duruş-beadást követően. Három perccel később Bilia kezezett a saját tizenhatosán belül, de a zilahi játékvezető, Paul Unimătan nem találta szabálytalannak a temesvári védő megmozdulását, így a sárga-kékek dühös reakciója értelmetlenné vált. A második félidő úgy indult, ahogyan az első véget ért. Sőt, talán rosszabb lett a helyzet az újabb temesvári találat miatt. Az 58. percben Poparadu remekül találta meg Sorescut, aki lerázva az ismét álmodozó hazai védőket Muntean hosszújába gurította a labdát. Ezt követően az Olimpia folytatta a közönség számára fájdalmasnak, unalmasnak mondható játékát. Pontatlan passzok, amatőröknél is ritkán látott egyéni hibák, egy másik időzónában ragadt Lusamba, és egy tehetetlen Ritli Zoltán. Ez nagy vonalakban a második félidő története. A nézőknek olyan érzése lehetett, mint ha egy baráti társaság összehozott volna a kellemes októberi napsütésben egy szombati programot, s amíg a bográcsos készül, illetve a sör lehűl, fociznak egyet. Közben minden egyes mozdulatukkal jelzik, ők tulajdonképpen időhúzásnak, időtöltésnek szánják a futballt. Valójában csak enni, iszogatni jöttek, s azt várják, hogy végre asztalhoz ülhessenek. Könnyen lehet, hogy ez a mérkőzés után megtörtént, s az is lehet, hogy valóban jól szórakoztak, de a közönség a meccs alatt egyáltalán nem élvezte a látottakat. Ha a mérkőzésen történteket vesszük alapul, a szatmáriak kifizették a 10 lejes jegyárat, hogy láthassanak egy lelkes, csapatukat végig civilizáltan buzdító temesvári szurkolótábort. A mérkőzés után Bogdan Andone edző elmondta, ő második otthonának tekinti a városunkat. Nagyon sok barátot szerzett nálunk, rengeteg kellemes élmény érte Szatmárnémetiben, amiért örökké hálás lesz az ittenieknek. A mérkőzéssel elégedett volt, megdicsérte csapatát, megérdemelten nyertek. Elmondta, az Olimpia többre hivatott, mint a mostani 13. hely, s reméli, hogy ez idővel bebizonyosodik. Ritli Zoltán a fáradtságra fogta a gyengébb teljesítményt. Mureşan és Brata hiánya is negatívan befolyásolta a csapat játékát. A szakember ennek ellenére bízik csapatában, és biztos benne, hogy a fiúk hamarosan ismét ugyanazt a teljesítményt nyújtják majd, amit az Aradi UTA és a Pandurii Târgu Jiu ellen is mutatott az Oli.

Olimpia – Temesvári ASU Poli 0-2

Az Olimpia kezdője: Muntean, Duruş, Hlinca, Munteanu, Miholca, R. Rus, Vas. Pop, D. Muntean, Achim Jurj, Lusamba Cserék: Şuta - Bura, Copaci, Szasz, Cubaş, Villand, Cocian Edző: Zoltan Ritli

A 11. forduló eredményei: Chindia Târgovişte – Sportul Snagov 1-0, Bukaresti Metaloglobus – FC Argeş 1-1, Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila 2-1, CS Baloteşti – Nagyváradi Luceafărul 2-2, CS Afumaţi – Foresta Suceava 2-2, Dunărea Călăraşi – Ştiinţa Miroslava 6-0, AFC Hermannstadt – Temesvári Ripensia 2-0, Aradi UTA – Pandurii Târgu Jiu 2-2. A CS Mioveni – Marosvásárhelyi ASA mérkőzést hétfőn rendezik. A tabellát a Hermannstadt vezeti 28 ponttal, második Dunărea Călăraşi 25 pontos. Az Olimpia a 13. helyen áll a 11. forduló után 13 ponttal.