Pontokért vívtak Szatmáron

2015.09.07 - 18:00

A hétvégén megrendezett Federációs Kupán a lányokon volt a hangsúly, szombaton kadet, vasárnap pedig junior kategóriákban versenyeztek a tőrvívók. A fiúk versenye hétfőn és kedden zajlik.

A hétvége Szatmárnémetiben nem csak a labdarúgásról és a kézilabdáról szólt, hiszen nyolc évnyi kihagyás után visszatért a Román Vívó Szövetség szervezésében a Federációs Kupa. A bajnokság a kadet, illetve junior kategóriákban szereplő tőrvívókról szól, akik ezen a kupán pontokat gyűjthetnek, amelyek segítségével a 2016-ban megrendezésre kerülő Európa Bajnokságra vagy világbajnokságra juthatnak ki a sportolók. A Kupára 17 lány kadet tőrvívó nevezett: a Szatmárnémeti SK-tól 10, a CSA Steauatól 3, a Konstancai Farultól 3 és a Temesvári Poli 1 sportolót küldött. Szatmárnémeti SK-tól Körössy Melissa, Potor Andreea, Teodora Șofran, Kató Zsófia, Ulici Tamara, Teodora Turdean, Figus Klaudia, Szabó Vivien, Diana Șuta és Jager Viktória nevezett. A Kupa Szatmárnémetiben szombaton kezdődött 9.00 órától a Csipler Sándor vívóteremben, női kadet kategóriában.

A legjobb nyolc közé az SK-tól ketten is bekerültek. Körössy Melissa a konstancai Raluca Drăghici-el vívott, azonban 15–11-re elvesztette az összecsapást, így az ötödik helyen végzett a kadettek között. Potor Andreea pedig a bukaresti Candescu Rebeca-val vívott. 14–8-ra vesztette el a párharcot, ezzel a hetedik helyen végzett. Az első helyen Anca Săveanu végzett, aki Raluca Drăghiciet utasította maga mögé a döntőben 15–11-el. A harmadik helyen Raluca Văcăraşu és Rebeca Cândescu végeztek.

A vasárnap 9.00 órától tartott junior kategóriában 18 sportoló lépett pástra, akik közül négyen képviselték Szatmárnémetit.

A legjobb nyolc közé a szatmáriak közül ketten jutottak be, Potor Andreea illetve Lázin Alexandra. Előbbi az ötödik helyen végzett, ugyanis a temesvári Virga Laura 15–3-ra megverte. Utóbbi pedig a nyolcadik helyen végzett, miután a bukaresti Mălina Călugăreanu 15–8-ra nyerni tudott. Az első helyen Maria Boldor végzett, aki 15–11-re verte a második helyezett Ana Boldort, aki egyébként a testvére. A dobogó harmadik fokán Mălina Călugăreanu és Laura Vîrga végeztek.

Hétfőn és kedden a fiúké a terep. Ma kadet kategóriában rendeztek versenyt, holnap pedig a juniorok léphetnek pástra.

A többiek eredményei kadet kategóriában: Teodora Șofran 9., Zsofia Kato 10., Tamara Ulici 12., Teodora Turdean 13., Figus Klaudia 14., Szabó Vivien 15., Diana Șuta 16., Viktoria Jager 17.

A szatmári eredmények junior kategóriában: Adriana Haidu 9., Andreea Gheorghe 13., Körössy Melissa 18.