Pont nélkül Szászmedgyesen

2016.02.28 - 15:56

Vereséggel kezdte a tavaszi idényt a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a Szászmedgyesi Gaz Metan otthonában. Csik Tibor edző szerint továbbra is a legjobb hat az Oli célja.

A mérkőzés előtt a fogadóirodák a szászmedgyesi csapatot tartották az esélyesebbnek, a hazaiak győzelmére fogadók a feltett összeg 1,75-szörösét kaphatták meg, míg arra, hogy az Olimpia szerzi meg a három pontot, 4-es szorzóval fogadhattak a focikedvelők. A döntetlenért is jó pénzt fizettek a fogadóirodák, az „X”-nek 3,20-as szorzója volt. A mérkőzést Csik Tibi legényei kezdték jobban, Brata remekül passzolt Buhăescuhoz a negyedik percben, utóbbit azonban szerelte a hazai védelem. A Gaz Metan legtapasztaltabb játékosa, Liviu Băjenaru is megvillant a 9. percben, de Băican szögletre tolta a labdát. A Steaua színeiben is megforduló Onicaş is megpróbálkozott egy távoli lövéssel a 14. percben, de a Gaz Metan védelmének sikerült szögletre mentenie. A 21. percben Băjenaru távolról, közel 25 méterről lőtt kapura, a lövés pedig hibátlannak bizonyult, így Băican kapusnak már csak a labdaszedő szerep jutott. A kapott gól után az Olimpia nem tört meg, két perccel később Sălăgeanu balról betekert labdáját Bura fejelte kapura, de Albuţ kapusnak még volt ideje kikotorni a labdát a léc mellől. A 29. percben az addig jó formában játszó Brata forgatta meg a medgyesi védelmet, majd ballal emelte kapura, de Albuţ ismét a helyén volt. A csapatokon érezni lehetett az összeszokottság hiányát, ami nem meglepő, hisz a téli átigazolási szezonban mindkét csapathoz igen nagy létszámban érkeztek játékosok. Ez rányomta a bélyegét a mérkőzésre, a csapatok által mutatott játékra. Az első játékrész második felében a hazaiak átvették az irányítást, de említésre méltó helyzetet nem tudtak kidolgozni Leo Grozavu fiai. A félidő utolsó percében azonban hatalmas lehetőséget puskáztak el a hazaiak: Munteanu labdáját Buziuc sarokkal küldte kapura, és egy hajszálon múlt, hogy egy újabb szépségdíjas találatot jegyezzünk fel.

A második félidő elején Mărkuş egyenlíthetett volna egy hazai védelmi hiba után, de a hazai támadó lövése egy vendég védő hátát találta el, majd szöglet lett belőle. A 61. percben a hazaiak növelhették volna előnyüket, Buziuc a tizenhatoson belül Neaguhoz passzolt, aki nem tudott túljárni a szatmári hálóőr eszén, Băican végül szögletre mentett. A 71. percben is a hazaiak voltak közel a gólszerzéshez, Băjenaru remekül beívelt labdáját Bic fejelte jóval kapu mellé. A 76. percben a csereként beállt Figliomeni próbálkozott távolról, de Băican ezúttal is a helyén volt. A 81. percben is a szatmári kapus kezében fejeződött be a hazai akció, Figliomeni, Munteanu, Băjenaru volt a labda útja, de utóbbi lövése erőtlen volt. Egy perccel később Staicu lesről indult meg, de az asszisztens tovább engedte, a medgyesi játékos lövése azonban kapu fölé ment. Az utolsó sípszóig egyik csapat sem veszélyeztetett, így az eredménykijelző a 21. perctől módosítatlan maradt: 1–0.

Csik Tibor, az Olimpia vezetőedzője a magabiztosság, összeszokottság hiányát hozta fel legfontosabb okként a vereséget illetően. A szakember szerint sokkal nagyobb higgadtságra, nyugalomra van szükség a kapu előtt, mert könnyen lehet, hogy a következő mérkőzéseken két-három helyzetből kell gólt szerezniük a támadóknak, ezért nem hibázhatnak. Az újonnan érkezett játékosoktól is többet vár a tréner, de biztos benne, hogy a következő hetek edzései elősegítik majd a téli átigazolási szezonban érkezett játékosok beilleszkedését. Jó híreket is közölt ám Csik, az anyagi gondok többnyire megoldódtak a klubnál, és reméli, hogy március végére a vezetőségnek sikerül rendeznie a tartozásokat a játékosokkal szemben. A szatmári edző továbbra is az első hat között látja a csapatát, ehhez azonban már nem szabad pontot veszíteniük a következő fordulókban. Jövő szombaton a Kolozsvári U együttesét fogadja az Oli hazai pályán.

Gaz Metan: Albuţ M. Stancu, I. Cristea, L. Cazan, G. Neagu, Bic, Băjenaru, P. Iacob, Al. Munteanu, Buziuc, Gavra

Olimpia: Băican - D. Muntean, M. Mureşan, Iuhas (cpt.), Sălăgeanu - Bura, Onicaş, D. Lukacs, Brata - Buhăescu, Mărkuş

Eredmények: Kolozsvári U – CS Mioveni 0-0, Tatrang – CSM Rm. Vâlcea 1-3, Chindia – Nagybányai FCM 1-0, Metalul – Pankotai Șoimii 0-4, UTA – Brassói FC 3-2

Táblázat: 1. CSM Rm.Vâlcea 38 p, 2. UTA 36 p, 3. Nagybánya 35 p, 4. Chindia 35 p, 5. Gaz Metan 34 p, 6. CS Mioveni 32 p, 7. Brassó 31 p, 8. Pankota 29 p, 9. Kolozsvár 27 p 10.Olimpia 26 p 11.Tatrang 14 p 12. Nagyvárad 13 p 13.Metalul - 8 p 14.Karánsebes - 31 p.