Pocsék játék, érdemtelen vereség

2012.10.07 - 15:28

Sok minden történt a Szatmárnémeti Olimpia FC – Dési Unirea mérkőzésen, viszont mindez nem a labdarúgásról, hanem a kritikán aluli bírói ténykedésről szólt, akik befolyásolták az eredmény alakulását: nem adtak meg egy érvényes gólt, de befújtak könnyen egy 11-est.

Főszerepet játszott a nagyenyedi Sergiu Popa, Florin Potora, Alin Damian bíróhármas a Szatmárnémeti Olimpia FC – Dési Unirea labdarúgó-mérkőzésen, akik hozzátették a részüket, hogy a vendégek 0–1 arányban nyerjék meg a szombati bajnokit. Ezzel megszakadt a szatmári együttes több mint két éve tartó hazai veretlenségi sorozata. Ugyanakkor a szombati volt sorozatban a harmadik veresége: a Román Kupa viadalában 6-0-ra kaptak ki a Rapid otthonában, majd a Pankotai Şoimii elleni bajnokit is 1-0-ra vesztették el. Ezzel hat ponttal lemarad az 5. csoport táblázatában éllovas Vajdahunyadi FC mögött (a hunyadi csapattól is kikapott az Olimpia).

A gyenge színvonalú meccsen a désiek enyhe mezőfölényben játszottak, és a 15. percben vezetést is szerezhettek volna, de Faur távoli szabadrúgása után a lécről kifelé pattant a labda. Fél óra után mintha magához tért volna az Olimpia is, Dănilă, Micaş és Marinaş veszélyeztették Székely kapuját. Válaszként Bud lövése ment kevéssel fölé, majd a 39. percben a szatmáriak megszerezhették volna a vezetést: Homorozan visszapasszolt a dési 16-osba, az érkező Hanus pedig védője mögül a kapuba rúgta a lasztit. A partjelző viszont valahol leshelyzetet látott, ezért Popa érvénytelenítette a találatot.

Fordulás után is folytatta ténykedését a „síphordozó”, hiszen a 49. percben emberhátrányba hagyta az Olimpiát: Marinaşnak könnyedén mutatta fel a második sárgalapot, így kiállította a középpályást. Ezt követően adott ismét életjelent magáról Csik Tibor vezetőedző legénysége, némi nyomást is gyakorolt a dési kapura, de Roatiş labdája fölé szált, Feier lövését pedig védte Székely. Talán ezért gondolta úgy a bíró, hogy a désieknek kell egy kis segítség, ugyanis a 67. percben egy látszólagos buktatásért 11-est ítélt, amit Găbruş gólra váltott. Ezután a „sárga-kákek” próbálkozott az egyenlítéssel, viszont a halvány támadójátékkal esély sem volt a gólszerzésre, csak Dănilă fejese volt a veszélyesebb, amikor a labda milliméterekkel ment a kapu mellé.

A mérkőzés végén a bírók testőri kísérettel hagyták el a játékteret, az Olimpia játékosai, illetve a klub vezetőségének néhány tagja majdnem meglincselte a ténykedő „síphordozót”, és az asszisztenst, aki valahol lest láthatott a csapat szabályos góljának pillanatában.

„Tavaly az Olimpiai is elég bírói segítséget kapott” – válaszolta mosolyogva az Unirea vezetőségének a tagja, Ioan Gurzău, aki nem erősítette meg, de nem is tagadta az újságíróknak, hogy „elbeszélgettek” a játékvezetőkel a mérkőzés elején.

„Elsősorban mi vagyunk a hibásak ezért az eredményért – nyilatkozta a találkozó után Csik Tibor, az Olimpia vezetőedzője. – Vállalom a felelősséget a vereségért. Nem tudunk felállni a padlóról, továbbra sem megy a támadójáték. Még nem ért véget a bajnokság, sürgősen fel kell állnunk, és javítani kell a játékon” – folytatta a szakvezető, aki nem kívánta kommentálni a bírói ténykedést, de azt ő is elismerte, hogy Hanus találata érvényes volt.

A partjelző valahol lest látott Homorozan (fehér mez) beadásánál, amelyből az Olimpia szabályos gólja született

Labdarúgó Liga 3, 5. csoport, 6. forduló

Szatmárnémeti Olimpia – Dési Unirea 0-1 (0-0). Gólszerző: Găbruş (69. perc – 11-esből). Piros lap: Marinaş (49. perc – Olimpia FC).

Olimpia FC: Şuta – Silaghi, Micaş (Moş 82. perc), Iuhas, Glodean, Homorozan (Feier 62.), Villand, Botos (Gavrilescu 46.), Hanus (Roatiş 58.), Marinaş, Dănilă