Pocsék játék búcsúzásként

2013.05.22 - 17:45

Négy gólos vereséget szenvedett hazai pályán a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a bajnoki idény utolsó hazai mérkőzésén.

Elvesztette utolsó idei hazai bajnoki mérkőzését a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata: szerda délelőtt 35–31 arányban győzött az Ady Endre utcai teremben a vendég Fogarasi HCM.

Nicolae Istrate edző legénysége már vakációs hangulatban játszott, még a maroknyi közönség kedvéért sem volt hajlandó „szimulálni” a nyerni akarást. A fogarasiak már az első pillanattól kezükbe vették az irányítást, 5–1-re is vezettek. Amikor a vendégek alábbhagytak, akkor zárkózott fel a VSK egy gólra (9–10), de a minimális előnyt a szünetig is őrizni tudta az ellenfél (14–15). A második félidőben sem változott a mérkőzés képe: rengeteg hibával játszott a szatmári csapat a védelemben és az ellenfél kapuja előtt sem boldogult, ziccereket és hétmétereseket hagytak ki. Így a Fogarasi HCM simán szerezhette meg idénybeli kilencedik győzelmét, a VSK tizenegyedik vereségét regisztrálta.

„Nehéz meccs volt, mert az ellenfélnek rutinos játékosai vannak. De ez nem mentség arra, hogy a játékosaim pocsékul játszottak. Egyeseknek lejár szerződése, és bizonyára ezzel magyarázható, hogy motiváció nélkül játszottak” – magyarázta Istrate.

A VSK a HC Argeş Piteşti otthonában fogja játszani szombaton a 2012/13-as szezon utolsó mérkőzését.

Férfi kézilabda A–osztály, B csoport, 19. forduló

Szatmárnémeti VSK – Fogarasi HCM 31–35 (14–15)

VSK: Cioroiu 12 védés (ebből 1 hétméteres), Poginyă 1 (hétméteres) – Ciaca 2 gól, Chira 4 (ebből 1 hétméteres), Mateş 4, Jurj 4, Morar 12 (5 hétméteres), Oşvat 2, Albu 1, Tătar 2, Rogoz, Varga.