Pfeifer Melany bajnok, Kató Zsófia bronzérmes

2012.06.29 - 16:49

Bajnoki arannyal és bronzéremmel kezdték a női egyéni viadalokat a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívói Konstancán, a korosztályos ob-n. Pfeifer Melany a 10–11 éveseknél szerzett bajnoki címet.

Folytatják a jó szereplést a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívói a Konstancán zajló korosztályos bajnokságban: pénteken a lányok egyéni viadalában is egy arany- és egy bronzérem volt a Csiszár Ferenc, Nagy Lehel edzőpáros tanítványainak a termése. A 10–11 éves női versenyben Pfeifer Melany megállíthatatlan volt: a csoportküzdelmeket ötből öt győzelemmel zárta és első számú kiemeltként a második főtáblás fordulóban csatlakozott a további küzdelmekhez. Andrea Bocát (LPS Craiova) 8–4-re győzte le, majd egy sima 5–0-s győzelemmel (Talida Enache, a Bukaresti UNEFS vívója ellen) jutott a legjobb négy közé. Az elődöntőben Emilia Corbut (Bukaresti CSTA) 8–7-re verte, végül a fináléban Irina Stant (Bukaresti CSA Steaua) győzte le egy tussal. Pfeifer Melany így a tavalyi bronzérmet aranyra cserélte, és ezzel gyakorlatilag az SK megőrizte a korosztály bajnoki címét, tavaly ugyanis Pallai Amarillisz állhatott a dobogó legfelső fokán (mellette Plébán Ingrid második, Pfeifer pedig harmadik volt).

A 10–11 éves női egyéni csoportküzdelmek után Kató Zsófia volt a második kiemelt, aki csapattársához hasonlóan ötből öt csörtét nyert meg a szériájában, majd az elődöntőben azzal az Irina Stannal állt szemben, akit a csoportmeccsen 5–4-re győzött le. A fővárosi lány viszont visszavágott az akkori vereségért, a Szatmárnémeti SK párbajozója pedig bronzérmet szerzett, akárcsak tavaly, a 8–9 évesek küzdelmében.

A 12–13 éves női egyéni viadalban viszont nem sikerült az éremszerzés, ugyanis Plébán Ingrid és Teodora Drăguşin a legjobb nyolc közé jutásért vívott asszót vesztették el, míg Pallai Amarillisz és Teodora Coste a negyeddöntő után búcsúztak a további viadaloktól. Így Teodora Coste a 6., Pallai Amarillisz a 8., Teodora Drăguşin a 9., Plébán Ingrid pedig a 13. helyen zártak. Ugyanitt Nagy Csilla a 17., Nagy Tamara pedig a 19. helyen zártak. „Melany és Zsófika nagyon jól vívtak, minden dicséret megilleti őket. Sajnos a nagyoknál nem sikerült érmet fogni, reméljük a csapatversenyben majd összejön” – összegzett röviden Csiszár Ferenc érdemes edző.

Szombaton a 8–9 éves női küzdelmekkel (Szabó Boglárka lép pástra), illetve a csapatversennyel folytatódik a párbajtőrvívók bajnoksága.

A szatmári vívók (tőrözök és párbajozók) egyébként hét nap után hét érmest szereztek a konstancai korosztályos bajnokságon, ebből három arany- és négy bronzérem.

Ismét bajnokságon a kardozók

Mintegy húsz év után lesz érdekelt ismét a Szatmárnémeti SK a kardozók bajnoki küzdelmeiben. Porcza Attila, az egyesület egykori kardozója ugyanis két évvel ezelőtt élesztette újra a vívósport ezen fegyvernemét Szatmáron, idén már felkészülési versenyeken is voltak, vasárnaptól szerdáig pedig Konstancán, a bajnoki küzdelmekben is pástra lépnek. Idén a brassói, a sloboziai és a bukaresti felkészülési tornákról összesen egy arany-, három ezüst- és egy bronzérmet hoztak el, de Porcza bízik abban, hogy legalább egy bajnoki érmet fognak majd tanítványai. A 10–11 évesek egyéni versenyében Dalia Drăgan, Ozsváth Tessza, Arius Borlan és Găman Dávid küzdenek, a 12–13 évesek között pedig Heim Zoltán fog vívni. Utóbbi három kardozó a férfi csapatversenyben is megmérkőzik.