Petrolul–siker, Astra és Loki döntetlen, Honvéd–vereség

2013.07.19 - 13:03

A Debreceni VSC 2–2-es döntetlent ért el a norvég Strömsgodset vendégeként a labdarúgó Európa Liga-selejtező 2. fordulójának csütörtöki, első mérkőzésén.

Kondás Elemér edző tanítványai kétszer is eltalálták az ellenfél kapufáját az első félórában, majd a 36. percben Sidibe révén vezetéshez jutottak. A fordulást követően gyorsan egyenlített a hazai csapat, de nem örülhetett sokáig, ugyanis Sidibe az 55. percben büntetőből – amelyet a Czvitkoviccsal szemben elkövetett szabálytalanságot követően ítélt meg a játékvezető – ismét a hajdúságiakat juttatta vezetéshez. A 67. percben Bódi megkapta a második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott, de a magyar kupagyőztes így is tartotta magát, azonban a hazaiak a 93. percben Kovács Péter révén egyenlítettek.

Idegenben játszott a Budapest Honvéd is: a házigazda Vojvodina azoban végig fölényben játszott, és a 19. percben már vezetést is szerzett Trajkovic révén. Bár két perccel később – Nastic kiállítása miatt – emberhátrányba került a hazai együttes, a második félidőben Vranjes 11-esből megduplázta a szerb bronzérmes előnyét.

A román együttesek közül az Astra Giurgiu tegnap hazai pályán játszott . Daniel Isăilă edző legénysége nem játszott alárendelt szerepet a sokkal rutinosabbnak mondott Omonia Nicosiával szemben. A ciprusiak csak a szerencséjüknek köszönhetik, hogy döntetlennel tértek haza, ugyanis a Duna–parti vendéglátóik Tembo révén már a 8. percben vezetést szereztek. A sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, és a második félidő derekán a Rapid egykori játékosa, Andrade egyenlített.

A Petrolul Ploieşti is hazai közönség előtt kezdett, és a feröeri Vikingur nem volt egyenlő ellenfele Cosmin Contra edző legénységének. A prahovaiak már az elejétől letámadták az ellenfelüket, nyomás alatt tartották a kapujukat, de az első gólra majd’ fél órát kellett várni, akkor Pablo de Lucas távolról lőtte ki Turi kapuját. Fordulás után azonnal növelte előnyét a Petrolul, majd öt perccel később már hárommal vezethetett volna a hazai együttes, amennyiben Hamza nem hagyta volna ki a Djurhuus kezezéséért megítélt 11-est. Később Grozav megszerezte a második találatát is, így meglett a háromgólos, nyugtató előny a jövőheti visszavágóra.

Európa Liga, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés

Strömsgodset – Debreceni VSC 2–2 (Horn 53. perc, Kovács 90+3., illetve Sidibe 36., 55. – a másodikat 11-esből; kiállítva: Bódi 67. perc – DVSC)

Vojvodina – Budapest Honvéd 2–0 (Trajkovic 19., Vranjes 71., 11-esből; kiállítva Nastic 21. – Vojvodina)

Astra Giurgiu – Omonia Nicosia 1–1 (Tembo 8., illetve Andrade 68.)

Petrolul Ploieşti – Vikingur 3–0 (de Lucas 26., Grozav 49., 68.).