Petrolul – CFR kupadöntő

2013.05.23 - 10:36

Petrolul Ploieşti – Kolozsvári CFR Román Kupa–döntőt rendeznek június elsején a bukaresti Naţional Arénában.

A prahovai együttes galaci 3–0-s siker után lazábban vette a hazai visszavágót. Bár az Oţelul 2–1-re nyert Ploieşti-en, ez kevés volt a továbbjutáshoz, így a Petrolul 1995 után ismét kupafinálét játszhat. A Ion Marin edző által vezényelt prahovai együttes 11-es rúgások után nyerte meg a sorozatot (a Ion Crăciunescu FIFA–bíró által vezényelt mérkőzésen asszisztens volt a szatmárnémeti Erdei Zoltán).

A másik elődöntőben, az Astra 0–0-s kolozsvári mérkőzés után bizakodva várta a hazai visszavágót, azonban csak a háromszoros kupagyőztes CFR volt eredményes Giurgiuban. A kincses város együttese 2008-ban, 2009-ben és 2010-ben volt finalista, és mindannyiszor elhódította a kupát. A mostani siker megmentheti a CFR-t egy borzalmas idénytől, és amennyiben a Petrolul a bajnokságban megőrzi legalább a 4. pozícióját (amely Európa Liga–szereplést biztosít), akkor a kupadöntő eredményétől függetlenül a kolozsváriak is nevezhetnek az EL 2013/14-es idényébe.

Román Kupa, elődöntő, visszavágó

Petrolul Ploieşti – Galaci Oţelul 1–2 (Bokila 56. perc, illetve Paraschiv 8., Iorga 90. – 11-esből); továbbjutott: a Petrolul 4–2-es összesítéssel

Astra Giurgiu – Kolozsvári CFR 0–2 (Hora 20. perc, Valente 90.); továbbjutott: a CFR 0–2-es összesítéssel.