Pazar, történelmi spanyol kezdés a BL főtábláján

2015.09.16 - 08:31

A két madridi alakulat és a Sevilla is nyert kedd este a BL csoportkörének első fordulójában, ráadásul egyik csapat sem kapott gólt, továbbá mindhárom meccsen egy-egy játékos duplázott.

Először fordult elő a labdarúgó Bajnokok Ligája történetében, hogy egy ország három csapata is pályára lépett. A mennyiség nem ment a minőség rovására, hiszen a Real Madrid, az Atlético Madrid és a Sevilla összesen 9 pontot gyűjtött, 9 gólt szerzett és egyet sem kapott.

A Real hazai pályán lépett pályára és 4–0-ra nyert Mircea Lucescu vezetőedző legénysége a Sahtar Donyeck ellen. A gólgyártást Benzema kezdte meg a 30. percben, majd húsz perccel később, Sztepanenko kiállítása után, emberhátrányba került az ukrán együttes. Négy perccel később egy ajándék tizenegyessel növelte kettőre az előnyét a Real. A 64. percben viszont már teljesen jogos büntetőhöz jutott a spanyol királyi gárda: akárcsak 2–0-nál, most is Cristiano Ronaldo volt eredményes (3–0), majd a portugál 81. percben szerzett akciógóljával (4–0) rekordot döntött. A csatár ugyanis a 33. mesterhármasát jegyezte a Real játékosaként, négyet a legutóbbi hat tétmeccsen ért el. Ezzel maga mögött hagyta Messit a legtöbb, spanyol klubban jegyzett mesterhármas kategóriájában. Ugyanakkor Cristiano Ronaldo kilencedszer lőtt gólt a csoportkör első fordulójában, amivel beállította az olasz Filippo Inzaghi korábbi rekordját. Másrészt tizenegyedszer volt eredményes tizenegyesből, ez senki másnak nem sikerült a BL-ben.

A Real Madrid ásza 80-ra növelte BL-góljainak számát, ezzel már egyedül vezeti az örökranglistát. Összegzésként említésre méltó, hogy a legutóbbi két tétmeccsén nyolcszor betaláló portugál profi karrierje során 499 találatnál jár (Sporting, Manchester United, Real Madrid, portugál válogatott), ezekből 321-et lőtt mostani klubjában.

A másik madridi csapat Isztambulban, a Galatasaray otthonában játszott, és Tiago két góljával már a 25. percben beállította a végeredményt.

A Sevilla otthon játszott a Mönchengladbach-hal. Lucien Favre vezetőedző legénysége igazi pazarlást mutatott be a hazai közönség előtt: bár a második félidő első pillanataiban Gameiro tizenegyesből vezetést szerzett az andalúziaiaknak (1–0), három perccel később ugyanaz a játékos már nem találta el a kaput a büntetőpontról elvégzett rúgásnál. Így a harmadik tizenegyest (66. perc) „büntiből” nem ő végezhette, de Banega betalált (2–0). A Sevilla középpályása a hajrában is betalált (3–0), így a spanyol alakulatok mindegyik meccsén volt egy játékos, aki legalább kétszer betalált kedd esete az ellenfél kapujába.

Történelmet írt a Juventus is, hiszen az olasz gárda 19 év után tudott ismét BL-meccset nyerni Angliában. 1996-ban a Manchester United vesztett hazai pályán, ezúttal a városi rivális, a City kapott ki a torinóiaktól. A mérkőzéshez egyébként hozzátartózik, hogy a Manchester City szurkolói kifütyülték a BL-himnuszt.

Az angol csapatoknak egyébként balul sikerült a BL-rajt, ugyanis a Manchester City és a Manchester United is kikapott kedd este.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 1. forduló

A-csoport: Paris Saint-Germain – Malmö 2–0, Real Madrid – Sahtar Donyeck 4–0.

B-csoport: PSV Eindhoven – Manchester United 2–1, VfL Wolfsburg – CSZKA Moszkva 1–0.

C-csoport: Benfica – Asztana 2–0, Galatasaray – Atlético Madrid 0–2.

D-csoport: Manchester City – Juventus 1–2, Sevilla – Borussia Mönchengladbach 3–0.