Pazar kezdés: kiütéssel nyert az Oli Resicán

2015.08.29 - 13:42

Minden kaput eltaláló rúgása gólt hozott a Szatmárnémeti FC Olimpiának Resicabányán, de Tătarunak még egy kapufája is volt. Így öttel nyert a szatmári csapat a Liga 2 idénynyitóján.

Hatalmas sikert könyvelt el a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a másodosztályos bajnokság 2015-2016-ös idényének első fordulójában: Csik Tibor vezetőedző legénysége 5-0-ra verte szombaton a vendéglátó Resicabányai Metalul csapatát.

Ezzel beigazolódni látszik, hogy nincs szüksége a csapatnak kocsmalátogató, szerencsejátékfüggő, mondvacsinált sztárokra, hiszen fiatal, lelkes játékosokkal jobb a csapategység és az akaraterő is nagyobb, a nyári igazolások pedig bizonyítottak. Tătaru már a 11. percben vezetést szerezhetett volna az új csapatának, de a szögletből beívelt labdát kapufára fejelte. Hét perccel később mégis megszületett az első szatmári találat: az újonc Takács tökéletes szögletére a csapatkapitány Iuhas érkezett, aki védhetetlenül vágta a labdát Zimmerman kapujába (0-1). Három perccel később az Olimpiához visszatérő Boștină növelte a vendégcsapat előnyét: a 16-os sarkáról bombázott a hazai kapu hosszú sarkába (0-2).

A hazaiak egyébként enyhe mezőnyfölényben játszottak, többet birtokolták a labdát és többet támadtak, viszont nem tudták nyomás alá helyezni a szatmári védelmet. Amikor mégis sikerült kapura tartó rúgásokat megereszteni, akkor az újonc Baican védett. A resicaiak lövései többnyire pontatlanok voltak, az Olimpia kontrái pedig rendszerint zavart okoztak a Metalul védelmében. Így történt a 42. percben is, amikor Boștină kihasználta Nogo és Zimmerman közötti kommunikációhiányt: a szemfüles támadó lecsapott a labdára és a kapuba rúgta (0-3).

Szünet után, mire kijöttek az öltözőből a házigazdák, az Olimpia már néggyel vezetett: Faur - egyéni akciója után - közelről vette be a resicai kaput (0-4). Ezzel a sárga-kékek támadója is igazolja jó formáját, hiszen a szatmári alakulat elmúlt négy meccsén legalább egy gólt szerzett.

Nem sokkal később a szatmáriak által kívánt Szabó szépített, de a csatár leshelyzetből talált be Baican kapujába, ezért a bukaresti játékvezető, Florin Miron érvénytelenítette a hazaiak gólját. Ekkor azonban már alig volt néző a Mircea Chivu Stadion lelátóján, ugyanis a kedvenceik gyenge teljesítménye miatt a szurkolók - tilatkozzás képpen - már a szünetben hazamentek, de előtte Marian Pană vezetőedző távozását követelték. Így Boștină negyedik gólját, de az Olimpia ötödik találatát sem láthatták: a hajrában frissen beállt Cădart egyedül hagyták a resicai védők, a szatmári középpályás zavartalanul rúghatta a labdát a kapuba 7 méterről (0-5).

Említésre méltó, hogy a statisztikai adatok szerint az Olimpia összes kaput eltaláló lövése gólt hozott a szatmári alakulatnak.

Az Olimpia az eddigi legnagyobb arányú győzelmét aratta a másodosztályba való 2013-as visszatérése óta. Ugyanakkor még az sem történt meg az elmúlt két idényben, hogy az Oli öt gólt rúgott volna egy meccsen. A 2013-2014-es szezon rájátszásának alsóházában a Minerul Motru ellen győzött a szatmári alakulat 4-1-re, ugyanabban az idényben a Nagyváradi FC Bihort verte 3-0-ra, az elmúlt szezonban pedig a rájátszás felső házának mérkőzésén a Tatrangi Unirea kapott 3-0-ára Szatmáron. A játék nélküli 3-0-s eredményeket nem számoltuk.

Mivel az idénykezdő fordulóban csak az Olimpia tudott ilyen nagy arányú győzelmet aratni, ezért a 2-es Csoport első helyét foglalja el a szatmári csapat.

Labdarúgó Liga 2, 2-es Csoport, alapszakasz, 1. forduló

Resicabányai Metalul - Szatmárnémeti FC Olimpia 0-5 (0-3).

Gólszerzők: Iuhas (18. perc), Boştină (21., 42.), Faur (46.), Cădar (87.).

Metalul: Zimmerman - R. Cristian, I. Popescu, Nogo, Aniţoiu, Feher, Chiţu (Bloju, 88. perc), I. Szabo, Săndescu (Muselin, 46.), Ponoran (Krkelic, 46.), Ad. Ionescu. Vezetőedző: Marian Pană.

FC Olimpia: Baican - Muntean, Tătaru, Heil, Iuhas, Villand, Chivari, Takács (Cădar, 72. perc), Faur (Csik M., 84.), Bura, Boştină (Selagea, 58.). Vezetőedző: Csik Tibor.