Szatmárnémeti

Párja nincs a szatmári élményfürdőnek

2013.05.23 - 19:00

Közel 48 millió lejből, valamivel több mint két év alatt készült el az utóbbi évek legnagyobb beruházása Szatmár megyében: a Gorunului utcai vízi komplexum átadására május 23-án került sor, a meghívott vendégek sorában Maria Grapini turisztikai miniszter is jelen volt.

A létesítmény összterülete 12 500 négyzetméter, ebből 5000 négyzetméteres a zárt rész. A fedett részben 4 medence (élmény-, termál-, gyermek- és tanmedence) várja a fürdőzni vágyókat, szabadtéren további 5 medence van, hét típusú szauna közül lehet választani, de sport- és fitneszterem, továbbá wellness- és spa-részleg is van, a gyógykezelés pedig egy-másfél hónapon belül beindul. Az Aquastar élményfürdő az év minden napján nyitva áll a látogatók előtt.

Európai uniós támogatással épült meg Szatmárnémetiben a Gorunului utcai AquaStar élményfürdő, az országos viszonylatban egyedülinek mondható beruházás olyan színvonalú szolgáltatásokat nyújt, amilyennel nemcsak a környéken lévő vízi komplexumok, de még a budapestiek sem szolgálnak — mondta Nagy Károly, a Solarex Kft. tulajdonosa a tegnapi hivatalos megnyitón. A megyében megvalósuló legnagyobb beruházás átadásán a megyei és a városi önkormányzati vezetők mellett a decentralizált intézmények vezetői, RMDSZ-es parlamenti képviselők is részt vettek, de jelen volt Maria Grapini turisztikai miniszter is, aki munkalátogatásra érkezett a megyébe. A Regionális Operatív Program keretében megvalósuló létesítmény építését 2011 februárjában kezdte el a Solarex Kft., a 48 millió lej értékű projektet (ebből 25 millió lej vissza nem térítendő támogatás, az önrészt pedig az Exim Banktól felvett kölcsönből fedezték) valamivel több mint két év alatt sikerült befejezni.

Nagy Károly elmondta, évtizedek óta azzal küszködik a megye és a turisztikai cégek, hogy turistákat vonzzanak a megyébe, hogy az értékeinket meg tudjuk mutatni. Az élményfürdő minőségi szolgáltatásai ehhez nagyban hozzásegíthetnek, mutatott rá Nagy, hozzátéve azt is, hogy a szatmáriak kötelessége az is, hogy ne utazzanak külföldre a hasonló szolgáltatásokért, hanem vegyék igénybe az itteni lehetőségeket. Az üzemeltető a szomszédos — Máramaros, Szilágy, Bihar, de Kolozs — megyékből is komoly érdeklődést remél, és azzal számol, hogy a befektetése 5-7 éven belül megtérül.

 

Gratulált a megvalósításhoz

A turisztikai tárca vezetője, Maria Grapini elmondta, annak ellenére, hogy magánvállalkozásról van szó, az általa vezetett minisztérium is vállalja a szatmári létesítmény által nyújtott szolgáltatások népszerűsítését. Rámutatott, a minisztérium stratégiájában a gyógyturizmus első helyen áll, és bár Románia komoly erőforrásokkal rendelkezik e téren, a hasznosítása még nem történt meg maradéktalanul, ezért minden lehetséges eszközzel támogatniuk kell az önkormányzatoknak is a hasonló kezdeményezéseket.

A beruházáshoz gratulált Adrian Ştef, a Szatmár Megyei Tanács elnöke és Dorel Coica, Szatmárnémeti polgármestere is.

 

A szolgáltatásokról

 

Az élményfürdő a nagyközönség előtt június 1-jén nyitja meg kapuit, az akvapark által nyújtott szolgáltatások legnagyobb része már a nyitás pillanatától igénybe vehető, egyedül az orvosi kezelésekre kell még várni egy-másfél hónapot — tudtuk meg Baranyai Gábortól, a projekt vezetőjétől. A szatmári termálvíz országos hírű, de a bevizsgáltatását a működéssel egy időben kezdik el, ezért a szükséges engedély beszerzése egy kis időbe telik még.

A helyszínen készült további képekért kattintson ide!

Felnőttek számára 30 lejbe kerül az egész napos jegy, ebben mind a kilenc medencének a használata benne van, a kisgyermeknek 3 éves korig ingyenes a belépés, 3 és 14 év között 15 lejbe kerül, a nyugdíjasok és diákigazolvánnyal rendelkezők 20 lejt kell hogy fizessenek. Hétféle szaunát lehet kipróbálni (2 infraszauna, 2 törökfürdő, egy orosz és egy finn szauna, valamint egy sókabin), a szauna használatért külön kell fizetni — 10 lejt. A felsorolt árak a nyári szezonban érvényesek.