Parázs csata: Szerda este hosszabbításban szépített a Târgovişte

2015.04.16 - 10:34

Rendkívül kiélezett a csata a női kosárlabda bajnoki döntőben, miután a címvédő CSM Târgovişte szerda este, egy kétszer öt perces hosszabbításos mérkőzésen szépített hazai pályán a Sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC-kel szemben.

Mint arról beszámoltunk, a három nyert mérkőzésig tartó párharc első két, sepsiszentgyörgyi meccsén a háromszékiek nyertek 66–65-re és 68–63-ra. Kedd este Târgovişte volt a házigazda és a sepsiek villámrajtja után (13–25 az első negyed után) a CSM fokozatosan dolgozta le a hátrányát, így a rendes játékidő végén, Givens értékesített szabaddobásai után – 62–62 lett az állás. A hosszabbítás első öt perce 10:10-re zárult, így a második ráadás félidő következett, amit jobban bírt idegekkel a hazai csapat: a Sepsi–SIC az utolsó másodpercben egyenlíthetett volna, de Marshall mindkét szabaddobását elhibázta, így a CSM 79–77-re nyert.

Csütörtökön 19 órakor k kezdődik a döntő negyedik mérkőzése, a Dolce Sport élőben közvetíti.

Mint arról beszámoltunk, a Târgovişte kispadján ül a Szatmárnémeti VSK egykori sikeredzője, Dan Fleşeriu, aki kétszer vezette a piros–fehéreket a döntőig, Târgoviştén pedig tavaly bajnoki címet szerzett. A dâmboviţai együttest erősíti a VSK egykori csapatkapitánya, Orosz–Oláh Andreea is, míg a háromszéki zöld–fehéreknél játszik a szatmári együttes két egykori kosarasa, Anemarie Părău és Cristiana Cutaş.