Parádéztak a románok, mind továbbjutottak

2013.08.09 - 09:02

Az Astra Giurgiu lazább játékkal is továbbjutottak a labdarúgó Európa Liga rájátszásba, míg a Pandurii Tg. Jiu és a Petrolul Ploieşti borították a papírformát, és idegenben vívták ki a kvalifikációt. A Petrolul emberhátrányban maradt, így nyert Hollandiában.

Hibátlanul teljesítenek a romániai klubcsapatok a labdarúgó európai kupasorozatokban: a Steaua Bajnokok Ligájában való továbbjutása után csütörtök este az Európa Ligában érdekelt együttesek is kvalifikálták magukat a sorozat rájátszásába.

Pedig csak egyetlen esetben lehetett állítani, hogy egyértelmű a továbbjutás: az Astra Giurgiu a szlovákiai 3–1 után fogadta hazai pályán a Trencín együttest. Daniel Isăilă edző legénysége láthatóan tudatában volt annak, hogy favoritja a párharcnak, ezért lazábbra vette a meccset. Az első félidőben ritkán veszélyeztették a csapatok az ellenfél kapuját, és a második félidő elején sem változott semmit a játék. Az utolsó tíz perc azonban mozgalmasra sikerült, miután Adi vezetést szerzett a szlovákoknak. Három perccel később ugyanis érkezett Ivanovski válasza, de a 88. percben Kessel ismét vezetéshez juttatta a Trencín. Ekkor kezdett csak igazán izgalmassá válni a mérkőzés, ugyanis a vendégek egy gólra voltak, hogy a hosszabbításokba tolják a mérkőzést. Azonban egy perccel később Tembo eldöntötte a meccset, és egy mesteri találattal kiegyenlített.

„Kicsit haragszom a fiúkra, mert nem összpontosítottak úgy, ahogy elvártam volna tőlük. Sokkal inkább bosszant, hogy könnyen kapunk gólokat, a döntetlen eredmény most nem foglalkoztat” – értékelt Isăilă.

Izraelben a Pandurii Tg. Jiu parádézott. Kevesen adtak volna továbbjutási esélyt Cristian Pustai edző legénységének, miután a Hapoel Tel–Aviv elleni „hazai” találkozón (Kolozsváron rendezték az első meccset) igen halvány teljesítményt nyújtott a csapat. Azonban a „pandúrok” az első perctől letámadták ellenfelüket, egykapuztak, azonban a gól a túloldalt született: Momcilovici szabálytalansága után Paolo Valeri olasz sípmester 11-est ítélt, Damari pedig nem hibázott, és vezetéshez juttatta a Hapoelt. Ez nem vágta el a román csapat lendületét, és Eric még a szünet előtt egyenlített. A második félidő onnan folytatódott, ahol abbahagyták az oltyánok a szünet előtt, annyi különbséggel, hogy most betaláltak: Eric passzából a csereként beállt Ciucur hozta előnybe a Panduriit. Túloldalt viszont érvágást jelentett a román találat, a Hapoel játékosai már képtelenek voltak magukhoz térni, így a Pustai csapat menetel tovább az Európa Ligában.

„Határozottak voltak a fiúk, hiszen azért jöttünk Izraelbe, hogy gólt lőjünk. Felkészítettem a játékosokat, hogy ne adják fel a küzdelmet, függetlenül az eredménytől, hiszen egy továbbjutást az utolsó pillanatokban is ki lehet harcolni” – nyilatkozta a találkozón Pustai.

Valószínűleg Grozav is ott lehetett azon a megbeszélésén, ahol a Pandurii edzője azokat a lelkesítő szavakat mondta a legénységének, ugyanis a Petrolul Ploieşti csatára a hollandiai visszavágó utolsó helyzetéből lőtte a csapatát az EL rájátszásába. A prahovai együttes a hazai 1–1 után utazott Arnhembe, de a múlt heti teljesítmény némi reményt adhatott a Petrolul szurkolóinak. Cosmin Contra edző legénysége ezúttal sem adta alább, és hatalmasat „tempózott”. A házigazda Vitessének a gólnélküli döntetlen is elég lett volna a továbbjutáshoz, és ez látszott a játékukon is. Boudjemaa azonban felborította a számításokat, ugyanis góljával a románok már továbbjutásra álltak. A fordulás után sem tudott sokat tenni a holland együttes, hogy megfordítsa a meccset, mígnem egy védelmi hiba után Van der Heijdennek sikerült az egyenlítés. Ráadásul tíz perccel a találkozó vége előtt Alcenat a második sárga után piros lappal lett kiállítva és ekkor úgy tűnt, hogy összedől a világ a Petrolul felett. Már a hosszabbításokra rendezkedett be mindenki, amikor Grozav a találkozó utolsó percébe mesterien végzett el egy szabadrúgást 20 méterről, ezzel továbbjuttatva a Petrolult.

„Teljesítetük a célunkat, eljutottunk az Európa Liga rájátszásába. Most már a csoportkörbe kell eljutni” – nyilatkozta a találkozó után örömittasan Contra, aki még a meccs előtt „megjósolta, hogy Grozav dönti el majd a továbbjutást.

Európa Liga, selejtező, 3. forduló, visszavágó

Astra Giurgiu – Trencín 2–2 (Ivanovski 85. perc, Tembo 89., illetve Adi 83., Kessel 88.); továbbjutotta: az Astra, 5–3-as összesítéssel

Hapoel Tel Aviv – Pandurii Tg. Jiu 1–2 (Damari 21. perc – 11-esből, illetve Eric 34., Ciucur 50.); tj.: a Pandurii, 3–2-es összesítéssel

Vitesse – Petrolul Ploieşti 1–2 (Van der Heijden 72. perc, illetve Boudjemaa 21., Grozav 90+5.; kiállítva: Alcenat – 80. perc, Petrolul); tj.: a Petrolul, 3–2-es összesítéssel.

Fotók: Pro Sport