Parádés Baltic-visszatérés

2017.01.21 - 21:47

Gyakorlatilag hét játékossal verte a VSK női kosárlabdacsapata a vendéglátó Marosvásárhelyi Siriust. A meccs egyik legjobbja a sérüléséből két hónap után felépülő Kristina Baltic volt.

Remek teljesítményt nyújtottak szombat délután Marosvásárhelyen a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázói, és tízpontos sikerükkel őrzik helyüket a Nemzeti Liga alapszakaszának legjobb hat csapata között.

A 16. forduló találkozója csak az első negyedben volt kiegyenlített, amikor a házigazda Sirius egy ideig tartani tudta négypontos előnyét. Kristina Baltic becserélésével azonban kissé megélénkült a szatmári együttes játéka is, így már az első tíz perc végén a VSK-nál volt az előny (18–20). Majd a 15. percben — Orosz Andrea triplája és duplája után (25–33) — beindult a csapatgépezet is. Két és fél perccel később már tizennéggyel vezetett a VSK (25–39), amikor a hazaiak ismét betaláltak, de Baltic pontjával tizenkilencig nőtt a szatmári fór (27–46). Mint ismeretes, a szerb lány lábsérülése miatt majd’ két hónapos kihagyás után lépett ismét pályára, szombaton sem került be a kezdő ötbe, csak csereként játszott Marosvásárhelyen. Viszont remekül teljesített, hiszen dobásai és védekezőjátéka is a meccs egyik legjobbjává tette, a végső „elszámolásnál” kiderült, hogy dupla duplát teljesített. Ugyanakkor a statisztika alapján csak egy játékos, csapattársa, Chastity Reed volt jobb nála, ő is dupla duplával zárt. Szombaton az amerikai lány passzolt honfitársnőjének, Morgan Batey-nek is a 24. percben, akinek a pontjai húszat tettek a két csapat közé (34–54), majd a szünet előtt másfél perccel Matea Tavic állította be a legnagyobb különbséget (48–69). Tizenhat pont maradt a szatmári fórból az utolsó tíz percre, miután a harmadik negyed végén Cherise Daniel triplája beakadt (57–63). A végére a hazaiak bekeményítettek, olyannyira, hogy a 34. percben Batey-t a szó szoros értelmében kiütötték. A VSK amerikai idegenlégiósa akkora ütést kapott ellenfelétől a mellkasába, hogy kórházi kezelésre szorult és megfigyelés alatt tartották másnapig Marosvásárhelyen. Tavic jött a helyére, ugyanis Jose Araujo vezetőedzőnek nem volt sok cserelehetősége. Flavia Ferenczi betegség miatt nem vállalta a játékot, KD Whittington még nem épült fel teljesen, Laza Enikőnek nem ment a játék, az újonc Danielle Ballardot pedig még nem vetette be a VSK szakvezetője.

Így a Sirius feljött, a 35. percben már csak hét pont maradt a szatmári előnyből (68–75), de Tavic triplával válaszolt, majd az újabb hétpontos felzárkózásnál (73–80) Orosz Andi is dobott egy hármast. Az igazi veszélyt Cherise Daniel jelentette, aki a 39. percben kétszer is betalált távolról (81–87), de további két próbálkozása célt tévesztett. Így Orosz Andi és Baltic lezárták a meccset (81–91), a csapat pedig hazahozhatta a jól megérdemelt két pontot. Pihenésre viszont nem lesz sok idő, hiszen pénteken 18 órától rangadó vár a VSK-ra, az Aradi ICIM lesz a vendége a Both Katalin Sportteremben.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 16. forduló

Marosvásárhelyi Sirius – Szatmárnémeti VSK 81–91 (18:20, 11:26, 28:27, 24:18).

Sirius (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Laudermill (11/0/2), Robinson (13/7/4), Lovász (5/1/1), Alina Pop, Radu (0/1/0), Mészáros (8/3/0), Daniel (25/6/5), Gregory (19/4/3), McCune (0/1/0). Vezetőedző: Steff Zakariás.

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Reed (25/13/6), Adina Pop (2/0/1), Oláh (21/5/4), Laza (0/2/3), Baltic (25/11/4), Batey (8/4/2), Tavic (10/5/4). Vezetőedző: Jose Araujo.