Papp Gábor harmadik könyve nemcsak műfajában, hanem stílusában és minőségében is fejlődést mutat. A könyvet egy budapesti kiadó is gondozni fogja, és nemsokára meg fogja jelentetni.
Vasárnap a Szatmár Megyei Hagyományőrző Forrásközpont galériájában mutatták be Papp Gábor Veszélyes küldetés című regényét. Elek György ismertette, hogy Papp Gábor első könyve (Haláltánc) rövid prózákat tartalmazott, a második könyvében (Szatmárhegy álmaim királynéja) pedig szülőfalujára és az ott élő emberekre emlékezett. Legújabb kötete az 1989-es változás után kialakult alvilági életet igyekszik bemutatni, ami magában foglalja a korrupciót, a feketegazdaságot, a bűnszervezeteket stb. Úgy tűnik, Papp Gábor írói munkásságának útkereső szakaszában ezzel a regényével megtalálta a hangját. A kérdés az, hogy következő írásaiban hogyan tud majd helyet szorítani magának a kortárs próza(regény)írók palettáján. A téma, amit felkarolt, nagyon időszerű, kifejezési módja a szélesebb olvasói réteget célozza meg. Nehéz eldönteni, hogy akkor segítünk az emberek véleményformálásában, ha kimondjuk az igazságot, ha tudatjuk a valóságot, vagy akkor, ha elhallgatjuk azt, nehogy lehetőséget adjunk a rossz megismerésére.
Nagy György budapesti kritikus, a magyar kultúra lovagja kiváló korrajznak tekinti a regényt, ami nagyon sajátos módon ábrázolja a mai alvilágot. Jelenleg azon dolgozik, hogy a könyv Budapesten is megjelenjen. Részletesen elemezte a regényt, és mindenki számára ajánlotta olvasásra. Csiki János nagyváradi kritikus is elismerően szólt a kötetről. Elmondta, hogy amikor elkezdte olvasni, nehezen tette le, amíg nem lapozta végig, hogy megtudja, mi a befejezés.
Kovács József szatmárhegyi református lelkipásztor arra a kérdésre igyekezett választ adni, hogy van-e létjogosultsága ma egy ilyen könyvnek. Arra a következtetésre jutott, hogy van, mert az emberi gonoszságot mint valóságot veszi alapul. Bűn, bűnözés, bűntény létezik. A könyv mottójaként használt Edmund Burke-megállapítás, miszerint a gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak, félelmetes igazság, amely nem a rosszakra, hanem a jókra hárítja a felelősséget. Ezek szerint tudomásul kell venni, hogy van rossz, van bűn, de ez a tudomásul vétel nem lehet tétlen szemlélés, illetve elszenvedés, hanem cselekvésre kell ösztönözzön. Az ennek a mottónak az égisze alatt megszületett regény rávilágít arra, hogy igenis vannak párhuzamos világok. Egy időben, egy térben, mégis egy másik dimenzióban. Az egyik dimenzió itt-ott szokványos, a munkás, adófizető, itt-ott templomos, tisztességes vagy a tisztességet néha felülírható figyelmességek/ajándékok korruptacska világa. De ezenkívül létezik egy másik világ, az alvilág, amely mellettünk, közöttünk, fölöttünk van, a kis- és nagypályások, fehér gallérosok, nagykutyák világa, amelyről ez a regény szól. A lényeg, hogy egyszer ez a két világ eggyé válik: a halál kapuján egyszer mindenki át kell haladjon; úgy a jó, mint a rossz, a szent és a lator egyaránt. Az után a kapu után ismét két világ fog megnyílni.
Kovács Ferenc lelkipásztor elmondta, hogy fejlődést tapasztal Papp Gábor írói munkásságában. Szívesen látná, ha a regényből film készülne. A könyvbemutató dedikálással ért véget.