Papírforma szerinti győzelem

2016.08.07 - 19:18

Hozta a kötelezőt a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata szombaton a Liga első fordulójában a Resicabányai Metalul vendéglátójaként. A hazaiak ötször találtak be ellenfelük kapujába.

Már a bajnokság kezdete előtt tudni lehetett, nem lesz nehéz dolga az Olimpiának a forduló első mérkőzésén a komoly anyagi problémákkal küszködő, az utolsó 100 méteren épp hogy össezálló Resicabányai Metalul ellen. A Krassó-Szörény megyei klub többnyire ifjúsági játékosokkal érkezett a megyeközpontba, ami az Oli tapasztaltabb játékosai számára megkönnyítette a szombati mérkőzést. A találkozó első momentumától tudni lehetett, melyik csapat mit akar a mérkőzéstől. Bogdan Faur és Vasile Pop is megvillant az első percekben, utóbbi például a kapufát is eltalálta a 18. percben. Ennek ellenére több mint félórát kellett várni az első gólra, ami a 35. percben érkezett Dumitru Muntean jóvoltából. A szatmári védő nem bízta a véleletlenre, és gondolta, megmutatja a vezetőségnek, hogy a védők is képesek gólt lőni, akár duplázni is egy csatár-krízisben lévő csapatnál. A hátvéd Ciul jobboldali beadását értékesítette. Ennek ellenére azonban az Olimpiának feltétlenül igazolnia kellene még egy-két támadó szellemű játékost. Egyébként a transfermart.ro oldal szerint épp Muntean lett az Olimpia legértékesebb játékosa Vasile Buhăescu távozása után. A szatmári védő értékét jelneleg 200 ezer euróra becsüli a portál. Muntean duplája után egy nyugodt pihenő következett a szatmáriaknak, illetve egy második félidő, amiben az Olimpia igyekezett még felszabadultabban focizni. A következő két találat, csakúgy mint az első kettő, pár perc leforgása alatt érkezett. Vasile Pop a 67. percben szerezte hivatalos meccsen az első, csapatának pedig a harmadik találatát. A fiatal tehetség csakúgy mint a Kisvárda elleni barátságos mérkőzésen, 25 méterről eresztett meg egy lövést, ami a felsőben kötött ki. Két perccel később a transfermarkt oldal szerint szintén nagyot feljlődő Bogdan Faur volt eredményes. A korábban 15 ezer euróra becsült játékosból 150 ezer eurós játékos lett a szakoldal szerint, és ennek igyekezett is megfelelni a szombati játékával, és a 69. percben szerzett negyedik Oli-góllal. Az eredménykijelző még módosult egyszer a meccs végéig, mégpedig Takács Rareşnek köszönhetően, aki beállította az 5–0-ás végeredményt. A meccs végén Bogdan Andone elmondta, bár sokkal gyengébb csapat ellen játszottak, volt elképzelés a hazaiak játékában, örül annak, hogy a játékosok megfogadták a tanácsát, és szerint az Olimpia jó úton van. Azonban nehezebb csapatok várnak rájuk a folytatásban, ezért azt szeretné, ha fiai jobban odafigyelnének, precízebbek lennének a kapu előtt. A Fehér megyei edző még agresszívebb, ritmusosabb játékot vár a csapatától. Az Olimpia jövő héten az erdeti programterv szerint a CS Mioveni otthonába látogat, de továbbra sem tudni, hogy a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) készít-e új versenynaptárt a Nagybányai FCM kilépése után.

Pankota-blamázs

A Liga 2-be az utolsó percekben benevezett Pankotai Şoimii egy bajnokságra elegendő gólt kapott a szombati fordulóban az újonc CS Afumaţi otthonában. Az Ilfov megyeiek a szünetben már 9–0-ra vezettek, a második játékrészben pedig közel voltak ahhoz, hogy megduplázzák az első félidő eredményét, de végül „csak” hét gól jött össze a pankotaiaik kapujában. Az eredmény így 16–0 lett a CS Afumaţi első Liga 2-es meccsén.

Eredmények: CS Afumaţi – Pankota 16-0, Sepsi OSK – Brassói FC 2-3, Juventus – CS Mioveni 4-1, Olimpia SM – Metalul 5-0, Dunărea Călăraşi – Brăila 1-2, Tatrang – Foresta 4-1, UTA – CSM Rm. Vâlcea 2-2, ASU Poli – Chindia 3-4, CS Baloteşti – ACS Berceni 4-1.

Olimpia: Anca – Ciul, Mureşan, Onicaş, Iuhas, Munteanu (76 Villand), Rus (65 Heil), Krausz, V. Pop, Faur, Kanaloş (46 Takács). További cserejátékos: Preda, Nanou, Erdei, Bura.