Pankotát is verte az Olimpia

2015.02.10 - 17:02

Másfél évre szóló szerződést írt alá a Szatmárnémeti FC Olimpia új csatára, a Bukaresti Rapidtól érkező Ciprian Selagea. A 25 éves labdarúgó kedden már pályára lépett a pankotaiak elleni felkészülési meccsen.

Másodosztályos csoporttárs, a Pankotai Şoimii ellen játszott kedden felkészülési mérkőzést Aradon a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, Csik Tibor vezetőedző legénysége pedig 3–1-re győzött.

A szatmári legénység végig irányított a mérkőzést, habár az első percekben a „házigazdák” szerezhettek volna vezetést, de az 5. percben megítélt tizenegyest kihagyták. Három perccel később jött a szatmári válasz, amikor az Óváritól hozott Gabi Cădar megszerezte az Olimpia vezetését. Az első félidőben már csak helyzetekig jutottak a csapatok, de gól nem született, azonban fordulás után, a frissen beállt Munteanu növelte kettőre az Olimpia előnyét. Húsz perccel később Iuhas is betalált. A sárga–kékek csapatkapitánya a védősor alappillére, viszont majd’ minden eddigi felkészülési meccsen gólt szerzett. A mostani találatával 3–0-ra változott az eredmény, de a hajrában Miţu értékesítette a pankotaiak második tizenegyesét, így 3–1 lett a végeredmény.

„Jól játszottak a fiúk, sokkal jobbak voltunk az ellenfélnél. A játékosaim hozzáállása biztató lehet a bajnoki idényre nézve, hiszen valamennyien hajtanak azért, hogy beférjenek a keretbe. Megnehezítik a dolgom, hogy a legjobbakat kiválaszthassam, de nem sajnálom. A konkurencia minden tekintetben pozitívan hat a csapatra” – értékelt Csik Tibi.

Ráadásul a csatársor tovább erősödött, tegnap ugyanis csatlakozott a csapathoz a 25 éves Ciprian Selagea. A gyulafehérvári származású játékos ezt az idényt az élvonalban, a Rapidnál kezdte, korábban a szülővárosa másodosztályos csapatában, az Unireában játszott, de két évet játszott a Nagyváradi FC Bihor csapatában is, a 16, 19 és 21 éven aluliak válogatottjában pedig összesen 41 mérkőzést játszott és négy gólt rúgott. „Én elégedett vagyok a teljesítményével, szerintem befér a csapatba. Örülök annak, hogy ezen a poszton is van már konkurencia” – tette hozzá a szakvezető, aki az első negyvenöt percet adta kedden Selageának. Lesz még lehetősége bizonyítani a csatárnak, hiszen másfél évre szóló szerződést írt alá a szatmári egyesület vezetőivel.

„Ezután már csak rajtunk múlik, hogy az adott bajnoki mérkőzésre elkapjuk az ideális kezdő tizenegyet és a kispadon is olyan játékosokat ültessek le, akik bármikor a csapat játékát segítik” – folytatta Csik Tibi.

Ami Sălăgeanut, Mărcuşt és Bălăut illeti, ők Szatmárnémetiben fizioterápiás kezelésen vannak ínszalaghúzódás miatt, és jövőhéten folytathatják a felkészülést a csapattal. Így szerdán nem játszanak 12 órától Aradon a harmadosztályos UTA Bătrâna Doamnă ellen, mint ahogy pénteken sem a 13.30 órakor kezdődő, élvonalbeli Kolozsvári U elleni barátságos találkozón sem. Jövő szerdán viszont ott lesznek már Nyíregyházán az NB 1-es Spartacus elleni meccsen (14 óra), majd jövő szombaton Temesváron, a Liga 2 2-es Csoportjának éllovasa, a Poli elleni felkészülési mérkőzésen.

Felkészülési mérkőzésen

Pankotai Şoimii – Szatmárnémeti FC Olimpia 1–3 (0–1).

Gólszerzők: Miţu (81. perc – 11-esből), illetve Cădar (8.), Munteanu (56.), Iuhas (75.).

Olimpia: Fila – Burlacu, Mureşan (Ioniţă 46. perc), Heil, Iuhas, Cădar (Rus 46.), Onicaş (Micaş 46.), Villand (Svarczkopf 46.), Bic (Munteanu 46.), Faur (Feier 46.), Selagea (Bujor 46.).