Palacio lehet a kolozsváriak rémálma

2013.02.15 - 12:35

Vélhetően sokáig „átkozzák” majd a kolozsváriak azt a pillanatot, amikor Diego Milito lesérült, ugyanis a helyére felálló Rodrigo Palacio eldöntötte csütörtök este az Internazionale – Kolozsvári CFR mérkőzést.

A labdarúgó Európa Liga tizenhatoddöntőjének első találkozóján, Milanóban a 33 éves argentin csatár már a 10. percben megsérült, hordágyon kellett levinni a pályáról (az első vizsgálatok alapján kiderült, hogy elszakadt a keresztszalagja, porkorongja is sérült, műteni kell, és legalább hat hónap kihagyásra számíthat), így az olaszok szakvezetője, Andrea Stramaccioni korán cserére kényszerült, az argentin Palaciot küldte a pályára. A házigazdáknak jó döntésnek bizonyult ez a csere, ugyanis az argentin tíz perccel később megszerezte a vezetést a fekete-kékeknek.

Az Inter megnyugodott az előnytől, a CFR nem tudott kibontakozni, viszont a hazaiak nem gyakoroltak akkora nyomást a kolozsváriakra, ami egy újabb gólhoz szükséges volt, így ellaposodott az összecsapás. A 87. percben aztán egy szép egyéni megmozdulás után mégis nőtt a hazai előny: Kovacic passza után Palacio kiszorult helyzetből csodásan emelte át külsővel a kapust, így az argentin duplája után az Inter 2–0-s előnnyel utazik a jövőheti kolozsvári visszavágóra.

A Steaua is szorult helyzetbe került, ugyanis kétgólos előnyt szerzett vele szemben a csütörtöki vendéglátója, az Ajax is. Az amszterdamiaknak fél óra kellett hozzá, hogy vezetést szerezzenek a bukarestiek ellen, ekkor egy jobb oldali szabadrúgást Toby Alderweireld bólintott be, a teljes román védelem tétlen csodálkozása mellett. A második félidőt Ricardo van Rhijn okosan a hosszúba belsőzött gólja vezette be, és Pintilii kiállítása zárta – az amszterdamiak 2–0-ra nyertek, lépéselőnybe kerültek. Pintilii mellett Bourceanu sem léphet pályára a jövő hét csütörtöki bukaresti visszavágón, a középpályás sárga lapjai miatt lett eltiltva.

A csütörtöki mérkőzések egyik nagy meglepetését egyébként a Rubin Kazany szolgáltatta. Az orosz együttes Spanyolországban nyert 2–0-ra, az EL-címvédő Atlético Madrid otthonában. Ráadásul a vendégek a második félidőben végig emberhátrányban voltak, a hosszabbításban mégis növelték félidei 1–0-s előnyüket.

Európa Liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzés

Ajax – Steaua 2–0 (Alderweireld 28. perc, Van Rhijn 48.; kiállítva: Pintilii 90. perc – Steaua)

Internazionale – Kolozsvári CFR 2–0 (Palacio 20., 87.)

Zenit – Liverpool 2–0

Anzsi – Hannover 3–1 (a vendégek gólját Huszti szerezte a 22. percben, ezzel vezettek a németek 0–1-re)

Sparta Praha – Chelsea 0–1

Napoli – Plzen 0–3

BATE Boriszov – Fenerbahce 0–0

Levante – Olympiakosz 3–0

Dinamo Kijev – Bordeaux 1–1

Leverkusen – Benfica 0–1.