Padlón a VSK: Szilágysomlyó is verte Ritli csapatát

2021.09.18 - 22:03

Ritli Zoltán edző legénysége szombaton idehaza 3–0-ra kapott ki Szilágysomlyói Sportultól. Az előző három vereséget a szerencse számlájára írta a szakvezető, aki arra hivatkozott, hogy a csoport élvonalába tartozó csapatoktól, a ráadás percekben kapott ki az alakulata. Ezúttal viszont egy olyan ellenfél vitte simán a három pontot Szatmárról, amelynek papíron nincs olyan erős kerete, mint a VSK-é.

cropped-vskSomlyo-1

Mégis, a szatmárnémeti Dacian Nastai vezetőedző jobb stratégának bizonyult szombaton, hiszen a pályán pontosan azt történt, amit ő akart. Igaz, ehhez kellett a VSK játékosainak a hibái is, amit természetesen kíméletlenül kihasználtak a szilágyságiak. Minden kezdődött a 17. percben, amikor Alex Cadar gyenge kirúgása után Mansour Gueye szerzett labdát, és azonnal megindult a kapu felé, de Călin Vădan, utolsó védőként hátulról elkaszálta a kapura törő szenegáli csatárt, amiért a nagyiklódi bíró, Victor Hurducas természetesen ki is állította a szatmárit.

cropped-vskSomlyo2-1
Emberhátrányban úgy tűnt, hogy tartani tudja magát a VSK, Raul Ziman távoli, veszélyes lövése pedig némi reményt is adott a szatmáriaknak. Azonban a 33. percben minden megváltozott: Alex Negrea bal oldali beívelésére védő nélkül érkezett a rövid sarokra Cătălin Vaida, aki közelről nem hibázott, és fejesgóllal vezetést szerzett csapatának (0–1).
Szétesett a szatmáriak játéka, és alig másfél perccel később akár két gól is lehetett volna a két csapat között, de George Pop távoli lövését védeni tudta Cadar.

cropped-vskSomlyo4-1
Szünetben Svarczkopf István cserét kért egy izomhúzódás miatt, de Ritli Zoli úgy döntött, hogy Zimant is lecserléi, így a felálló Ciprian Bratától és Luca Tincăutól várta a szakvezető, hogy felgyorsuljon a VSK játéka. Falviu Ionescu egy kontra végén bal oldalról a kapu fölé vágta a labdát, viszont ez a gyors felfutás után azt gondolhatta a markényi közönség, hogy a szatmáriak emberhátrányban képesek lesznek talpra állni. Azonban az 51. percben jött a hidegzuhany: George Pop jobb oldali szögletére Marius Leitan érkezett a rövidsarokra, az alvó védelem elé, és közelről fejelhetett zavartalanul a kapuba (0–2).

cropped-vskSomlyo3-1-1
Fizikailag is összeesett a VSK, Gabriel Cădar pedig a 60. percben, egy eredménytelen kontra végén pedig már cserét kért. Vele együtt a fiatal, de a szombati meccsen nagyon gyengén szereplő Filip Sztajicsot is lehozta a pályáról Ritli Zoli, a felálló Angelo Șimon és Bogdan Nyilvan pedig kisebb sebességet hoztak a szatmári játékba. Az utolsó negyed órába nyomást gyakorolt az ellenfére a VSK: Zsiga Ervin szögletből majdnem betalált (Paul Cosma a léc alol szedte ki a labdát), Brata távoli lövése pedig a kapu fölött szállt el.
A ráadás utolsó percében viszont jött a Sportul kegyelemdöfése: Mansourt hagyták egyedül a szatmári ötös sarkán, aki jobb oldalról teljes erőből kilőtte a hosszú sarkot, a labda a lécről pedig hálószaggatóan a kapuba landolt (0–3).

cropped-vskSomlyo5-1-3
Ezzel a vereséggel már sereghajtó a VSK, amely egyedüliként a szériában még pontot sem szerzett ebben az idényben. A következő fordulóban Désre utazik a szatmári legénység, ahol a Someşul csapata fogadja, amely a 4. fordulóban megszerezte idénybeli első sikerét a Kolozsvári CFR II vendégeként – és ezzel együtt átadta az utolsó helyet a VSK-nak.

Mestermérleg
Ritli Zoltán, a Szatmárnémeti VSK vezetőedzője
„Ez a negyedik meccs, ami a mi hibánkból veszítünk el. Gyakorlatilag megajándékoztuk az ellenfelünket három ponttal. Emberhátrányban próbáltunk helyt állni, helyzetünk is volt. Ha tizenegy emberrel maradunk, teljesen másként alakul a játékunk. Nem hiszem, hogy kikaptunk volna, ha nem játszunk emberhátrányban. Nem gondoltam volna, hogy négy mérkőzés után nulla ponttal állunk. Össze kell szedjük magunkat. Lelkileg is padlón vagyunk, nagy a feszültség az öltözőben az eredmények miatt. Most ezen kell dolgozunk, hogy pontot tudjunk szerezni. Sajnos fizikailag is vannak hiányosságok egyeseknél, de tíz emberrel a játék is többet vesz ki belőlük. Kielemezzük a désiek játékát, felkészülünk úgy, hogy több hibát ne kövessünk el. Remélem Svarczkopf sérülése sem súlyos, és a következő meccsen számíthatunk rá.”

Dacian Nastai, a Szilágysomlyói Sportul edzője
„Nekünk az a legfontosabb ezen a mérkőzésen, hogy lehoztuk kapott gól nélkül. Mi még kell fejlődjünk, meg kell tanulni figyelmesen, fegyelmezetten védekezni. A szatmári meccsre is ugyanolyan figyelmet szenteltünk a készülésnél, mint már bajnoki előtt. Tudtuk, hogy a VSK nagy hangsúlyt fektet a rögzített helyzetekre, ezért igyekeztük ezeket kerülni, szerintem sikeresen. Egyetlen pillanat volt, amikor kicsit izgultam, az a kiállításnál volt. Múlt héten is hasonló helyzetben voltunk, de nem tudtuk kezelni az emberelőny adta lehetőséget. Szerencsére tanultunk az akkori esetből. Ugyanakkor úgy vélem, hogy ezen a mérkőzésen a fizikai felkészülés volt a döntő. Nálunk nagy hangsúlyt fektetünk erre is. Szatmárnak erős csapata van, rutinos játékosokkal, jó edzővel, viszont egyértelmű, hogy hiányzik a stábból egy erőnléti edző. Most, tíz emberrel a pályán jobban látszott a kellő erőnléti alapozás hiánya.”

LABDARÚGÓ LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 4. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Szilágysomlyói Sportul 2007 0–3 (0–1)
G.: Cătălin Vaida 33., Marius Leitan 51., Mansour Gueye 90+3.
Kiállítva: Călin Vădan 17. (VSK)

VSK: Alex Cadar – Raul Ritli, Nyéki Márk, Călin Vădan, Flaviu Ionescu, Raul Ziman (Luca Tincău 46.),  Svarczkopf István (Ciprian Brata 46.), Filip Sztajics (Angelo Șimon 63.), Barth Kevin, Zsiga Ervin, Gabriel Cădar (Bogdan Nyilvan 63.). Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Sportul: Paul Cosma – Pedro Paul, Alex Negrea, Marius Leitan, Ismael Guiti, Ionuț Pașcu (Luigi Pop 88.), George Pop, Răzvan Pop (Valentino Tafa 90.), George Contraș (Alexandru Petruș 79.), Cătălin Vaida (Lázár Zoltán 88.), Mansour Gueye. Vezetőedző: Dacian Nastai.

Kolozsvári CFR 1907 II – Dési Someşul 1–2 (0–1)
Nagybányai Minaur – Zilahi SCM 3–2 (0–1)
Félixfürdői Lotus – Nagysomkúti Progresul 4–1 (1–0)
Nagyváradi AC 1910 – Luceafărul Nagyvárad 4–1 (3–0)

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.