Szatmárnémeti

Óvás után sem változott az igazgatói vizsga eredménye

2021.10.23 - 11:59

Szejke Ottilia helyettes főtanfelügyelő, a fellebbezéseket elbíráló bizottság elnöke megkeresésünkre elmondta, hogy a Szatmár megyei vizsgázók közül öten kérték a dolgozatuk újrajavítását, négynek 6,80-as, egynek 6,40-es dolgozata volt. A dolgozatok újrajavítása után változatlan maradt a megóvott dolgozatok jegye.
„Korrekt módon voltak javítva a dolgozatok, az újrajavítás nem hozott változást az eredeti pontszámokhoz képest” — mondta Szejke, akitől megtudtuk, hogy a jelentkezők a dolgozatok újrajavításán is részt vehettek. Amint arról korábban beszámoltunk, Szatmár megyében az írásbeli vizsga múlt pénteken a Mihai Eminescu Főgimnáziumban zajlott, ahol 165-en jelentek meg, két jelentkező távol maradt a vizsgától. Az óvások előtti eredmények alapján 83 jelentkező (50,3%) vehet majd részt a november 15-e és december 8-a között megtartandó második szakaszon, az interjúkon, míg 82-en (59,7%) nem érték el a hetes osztályzatot, így számukra itt véget ért a versenyvizsga. A végleges eredményeket átnézve kiderül, hogy a legmagasabb pontszám megyénkben 8,80 volt, míg a leggyengébb 3,60. Érdekességként említhető, hogy nagyon sokan kaptak 6 és 6,80 közötti jegyet, ami azt tükrözi, hogy készültek a vizsgára, ám mégsem tudták a 7-es osztályzatot teljesíteni. Az igazgatói versenyvizsgán résztvevők — azok is, akiknek sikerült az írásbeli, és azok is, akiknek nem — nehéznek ítélték meg a feladatokat, az öt évvel ezelőtti vizsgával összehasonlítva sokkal nehezebbek voltak, ugyanakkor többen is más kérdésekre számítottak. Az elért eredményeket a vizsga- és a stresszhelyzet is negatívan befolyásolta, s könnyű volt elvéteni a helyes választ, ezt mutatják az eredmények, mondja a főtanfelügyelő-helyettes.
„Nagyon sok jelentkezőnek 6,60 vagy 6,80 a jegye. Úgy gondolom, nem ezen a pár századon áll vagy bukik egy iskolaigazgató rátermettsége, szakmaisága” — összegzett Szejke Ottilia, aki rávilágított, hogy akiknek sikerült a hetes osztályzatot elérni, november elsejéig kell bejelöljék opciójukat személyes platformjukon, hogy melyik intézmény vezetői tisztségét pályázzák meg, s csatolniuk kell majd a magyar nyelv ismeretére vonatkozó dokumentumot és a kisebbségi érdekképviselet által kiadott jóváhagyást is, amennyiben olyan oktatási intézmény vezetői tisztségét szeretnék betölteni, ahol kisebbségi oktatás is zajlik. Ezután történik a vizsgabizottságok megalkotása, mindegyik tanintézményhez külön bizottság — tantestületi tag, tanfelügyelő, de a szülői és önkormányzati képviselők mellett humánerőforrás- vagy egyetemi szakember is — lesz. Azoknak, akik megfeleltek az írásbeli szakasz követelményeinek, november 15. és december 8. között szóbeli próbán, interjún is részt kell venniük. Az igazgatói és aligazgatói tisztséget elnyert vizsgázók neveit december 17-én közlik, a kinevezéseiket, melyekkel 2022. január 10-től elkezdhetik mandátumukat, december 20–22. között állítják ki.

Sógor Beáta

 

Ajánljuk még a témában:

Vidék

Bölcsődei, napközis és iskolai tanévkezdés Lázáriban

Mintegy félezer gyerek számára kezdődött meg a tanításii év hétfő reggel.
Szatmárnémeti

Jöhet az iskolabútorzat!

Kereskényi Gábor szatmárnémeti polgármester aláírta az iskolák új bútorzattal való felszereléséről szóló szerződést.
Belföld

Ősztől már hétfajta ösztöndíj lesz

A 2024/2025-ös tanévben már 7 különböző ösztöndíjban részesülhetnek a romániai diákok.