Óvári – Pusztadaróc kupadöntő szombaton

2016.06.08 - 20:02

Érvényesült a papírforma, így szombaton 11 órától az Óvári Someşul és a Pusztadaróci Recolta küld majd a labdarúgó Román Kupa megyei döntőjében, a szatmárnémeti Olimpia Stadionban. Mindkét együttes 4–1-re verte elődöntős ellenfelét.

Szerda délután játszották le a szatmárnémeti Olimpia Stadionban a labdarúgó Román Kupa megyei elődöntőit, amelynek végén kiderült, hogy az elitliga két legjobb csapata, az Óvári Someşul és a Pusztadaróci Recolt küzd meg ebben az idényben a serlegért.

A szerdai elődöntőben előbb az óváriak léptek pályára, az Erdődi Cetate volt az ellenfél. Az 4-1-es eredmény nem tükrözi a teljesen a valóságot, ugyanis a Someşul végig mezőnyfölényben játszott. Csak a szerencsén múlt, hogy az erdődiek nem kaptak egy méretes zakót, ugyanis Adrian Micaş edző-játékos legényei legalább egy tucat helyzetet szorakoztak el.

Az első meccs vakációs hangulatban zajlott, viszont az ezt követő összecsapás sokkal látványsoabb volt. A Liga 4 Elite bajnoka, a Pusztadaróci Recolta kemény ellenfélre talált az Avasújvárosi Talna révén. A kiegyenlített első félidőben mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, viszont Lucian Homorozan edző legényei többször is hazárdiroztak, amikor messze a kapujuktól sorakoztak fel lesvonalra. Rá is fázott a Talna, hiszen a 37. percben egy kontra után Daniel Pop vezetést szerzett a Recoltának (1–0).

A szünet utáni pillanatokban, mintha az öltözőben maradt volna a Recolta legénysége. A Talna kihasználva a daróciak bizonytalan játékát kiegyenlítettek Gheorghe Ghiriti 11-es góljával (1–1), majd két perccel később ugyanazon csatár révén kétszer is vezetést szerezhettek volna. Húsz perc telt el, míg feléledt Mihai Sabău-Svegler edző csapata, Daniel Pop találatával pedig ismét a Recolta vezetett (2–1). Eddig bírta a Talna legénysége, átadta a kezdeményezést az ellenfélnek, a rutinosabb Recolta-játékosok pedig éltek a lehetőséggel. Tíz perccel a vége előtt Socaci a kapufát találta el, de kevéssel utána Gavrilescu távoli találata megadta a mérkőzés végének a hangulatát (3–1), zárásként pedig Mester Nándor adta meg a kegyelemdőfést (4–1).

Román Kupa, megyei selejtező, elődöntő

Óvári Someşul – Erdődi Cetate 4–1.

Gólszerzők: Micaş 19. perc, Merce 43., Kirner 51., 67., illetve Talos 53.

Someşul: Olaru – Pintye, Schnellenperger, Potra, Matei, Maxim, Micaş, Godje, Gulya, Nagy, Kirner. Cserék: Lung, Merce, Ţoca, Tamás.

Cetate: Dan – Bumb, Talos, Blaga, Huja, Anton C., Sas, Iancu, Bonea, Zaha, Coţi. Cserék: Anton D., Buie, Chiş, Pop Cr., Balog, Maxim, Lukács. Edző: Călin Şoimoşan.

Pusztadaróci Recolta – Avasújvárosi Talna 4–1.

Gőleszerzők: Pop D. 37. perc, 65., Gavrilescu 84., Mester N. 88., illetve Ghiriti Ghe. (11-esből).

Recolta: Rapolti – Drumar, Griszhaber, Giurgiuman, Mándi, Şimon, Mester N., Gavrilescu, Socaci, Pop D., Ionescu. Cserék: Sztankovics, Lauruk, Mester S., FEier, Bob. Edző: Mihai Sabău-Svegler.

Talna: Micle – Goja, Cseh, Ghiriti Ghe., Tothăzan T., Marton, Erdei S., Tothăzan S., Pop L., Erdei M., Neamţ.Cserék: Şofran, Has, Büte, Pajzos, Varga, Cozma. Edző: Lucian Homorozan.