Ötöt kapott, kiesőhelyen áll az Oli

2017.09.10 - 17:16

Újabb — megalázó — vereséget szenvedett a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a Liga 2 hetedik fordulójában a călăraşi-i kiszállásán. A szatmáriak ötöt kaptak a Dunăreától. Karda Attila klubelnök Kereskényi Gábor polgármesterrel tárgyal a héten.

Mint arról korábban már beszámoltunk, a szatmári csapat eddig egyszer sem tudta legyőzni a Duna-partiakat. Egy vereség, egy döntetlen volt az Oli mérlege a Dan Alexa vezette csapat ellen. A statisztika tovább romlott a sárga-kékek szemszögéből. A hétvégi meccset mindkét csapat gyengén kezdte. A futballisták játékkedve csupán Kouakou és Lusamba helyzeténél volt érezhető az első félórában. Előbbi a harmadik percben veszélyeztette a szatmári kaput, utóbbi pedig egy gyenge lövéssel „dolgoztatta meg” Cezar Lungu kapust. Ha hasonló lövéseket kell majd hárítania a Steaua egykori kapusának pályafutása során, valószínűleg minden idők legjobb és legeredményesebb kapusa lenne. Folytatva a feltételes módot ha az Olimpia vezetősége megtartotta volna a tavalyi szezon egyik legjobb játékosát Silviu Pană személyében, a szombati meccsen Selymes Tibor legényei szereztek volna vezetést. Az Olimpia színeiben a tavalyi idényben nyolc gólt szerző középpályás ugyanis a 40. percben a tizenhatos sarkáról lőtte ki Muntean kapujának bal hosszúját. Két perccel később a szatmári védelem ismét kihagyott, és a Párizs FC-ből érkező Gaetan Missi Mezu ziccerből megszerezte első gólját új csapatában. Az első játékrészben azonban az Olimpia még válaszolni tudott a házi gólkirály Lusamba révén, aki egy komoly védelmi hibát követően járt túl Lungu eszén.

Az egygólos Oli-hátrány nem tartott sokáig. Sajnos. Az 53. percben Marian Drăghiceanu a jobb sarkot nézte ki magának egy jól helyezett lövésnél, és a Muntean hálójában pihenő labda bizony ismét plusz kettőt jelentett Alexa csapatának. Mivel Selymes fiai nem tudtak hasonlóképpen megnyilvánulni a harmadik gól után, a Dunărea mélyebbre szúrta azt a bizonyos tőrt a szatmáriak szívében. Egy másik hazai játékos, Valentin Munteanu is az Oli elleni találkozón szerezte meg első gólját átigazolása után. A 27 éves, galaci születésű középpályás előtt Muntean kapus volt az utolsó akadály a 65. percben, de a szatmáriak hálóőre sem tudta megakadályozni, hogy újra megrezzenjen a háló. Négy perccel később Valentin Alexandru vitte be a kegyelemdöfést és küldte padlóra az Olimpiát egy fejessel. A hátralévő 20 percben az Olimpia továbbra sem tudott, a Dunărea pedig talán már nem is akart gólt szerezni, így maradt a szatmáriak számára megalázó, fájó 5–1-es végeredmény.

Kilátástalan jövő

Az Olimpia nem csak a pályán mutatott játékban gyengélkedik, a vezetőség sem találja a közös hangot a Selymes Tibor vezette szakmai stábbal. Pontosabban Karda Attila klubelnök az, aki bírálta Selymest a csapat jelenlegi formája miatt, és egymásnak ellentmondó nyilatkozatok jelentek meg a sajtóban a csapat célkitűzéseit és jelenlegi helyzetét illetően. Mindkét érintettet megkerestük a Dunărea elleni meccs után. Karda egyszerűen nem találta a szavakat egy ilyen gyenge teljesítményű meccs és „zakó” után, továbbra is azt állítja, elnökként minden kérést teljesített, ami a szakmai stáb felől érkezett. „Azokat a játékosokat szerződtettük le, akiket Selymes kért, ott edzőtáboroztunk, ahol ő szerette volna. Hangsúlyozom, ez a keret igenis képes az elsődleges célkitűzések teljesítésére, azaz az 1–6. helyek valamelyikén végezni. Ennek a csapatnak jó játékosai vannak, tapasztalt futballisták alkotják a keretet, én hiszek bennük. Elég volt a kifogásokból, a szatmáriak már nem akarják azt hallani, hogy a csapat fiatal, a játékosok tapasztalatlanok. Még egyszer mondom, jó játékosaink vannak. Nem erre van szüksége a helyi futballnak. Tettek kellenek, de sürgősen” — mondta a klubelnök. Hozzátette, hogy a mostani helyzet tarthatatlan, ezért komoly lépésekre van szükség, hogy a csapat minél előbb átlendüljön a nehéz időszakon. Elmondta, hogy ezen a héten egyeztetni fog Kereskényi Gábor polgármesterrel a folytatást illetően. Selymes Tibort is megkerestük a mérkőzés után, és a szakember úgy gondolja, hogy 40 percig viszonylag jól tartották magukat, de Duruş kettős hibája betette az ajtót, a két perc alatt bekapott két gól menthetetlenné tette a helyzetet, még Lusamba szépítő gólja ellenére is. Selymes úgy gondolja, a fiúk is érzik azt a feszültséget, ami közte és Karda között van. „Egyesek befolyásolhatóbbak a keretben, és ez a csapat játékán is érződik” — mondta. A Hermannstadt elleni hazai győzelmet követően a csapat játéka javuló tendenciát mutatott, de aztán jöttek az újabb kétértelmű nyilatkozatok, ami miatt a csapat széthullott. A szakvezető úgy gondolja, képes kivezetni a szatmári alakulatot az alagútból, de ehhez az kell, hogy mindenki ugyanabba az irányba haladjon, ne legyenek széthúzások a csapatban. Kérdésünkre elmondta, hogy bármikor hajlandó leülni Karda klubelnökkel és Kereskényi Gábor polgármesterrel beszélgetni a csapaton belüli problémákról, nézeteltérésekről, sőt, szerinte erre minél előbb sort kell keríteni a csapat jövője érdekében. A fiúk által mutatott gyenge játékkal kapcsolatban az edző elmondta: időre van szükség ahhoz, hogy a csapat összekovácsolódjon. „Egész életemet a futballnak szenteltem, ez a szakmám, senki nem tudja nálam jobban, hogy a fiatal, részben tapasztalatlan játékosokkal nem könnyű egyik napról a másikra eredményeket felmutatni. Ha valaki ennek az ellenkezőjét gondolja, jöjjön és bizonyítsa be, mert nekem nem megy. Türelem és idő kell” — mondta Selymes.

Az Olimpia kezdője a szombati meccsen: Muntean – Duruş, Mureşan, Copaci, Bura, Villand, Cubaş, Pop, Lukács, Brata, Lusamba. A 7. forduló eredményei: FC Argeş – Marosvásárhelyi ASA 1–2 , Dacia Unirea Brăila – Sportul Snagov 0–1, Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara 1–0, Metaloglobus Bucureşti – Nagyváradi Luceafărul 1–0, Academica Clinceni – Foresta Suceava 2–0, CS Mioveni – Ştiinţa Miroslava 5–1, CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu 0–2, CS Afumaţi – Aradi UTA 2–0, Dunărea Călăraşi – Szatmárnémeti FC Olimpia 5–1, AFC Hermannstadt – Temesvári ASU Poli 1–0.