Ötödik meccs szettnyereség nélkül

2015.03.02 - 20:11

Zsinórban az ötödik bajnoki találkozóját veszíti el a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapata 3–0-ra. Így vélhetően a jelenlegi hetedik pozíciót is elveszíti majd az alapszakasz végéig.

Enyhe javulás észlelhető a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapat játékában, viszont mindez kevés, hogy szettet is nyerjen Adrian Pricop edző alakulata. Nem a hétfői bajnoki találkozótól várták az csodát a szatmári nézők sem, hiszen a 21. fordulóból előrehozott találkozón a bajnoki pódiumra pályázó Bukaresti CSM volt az ellenfél. Azonban hétfőn már közelebb állt ahhoz a csapat, hogy legalább egy szettet megnyerjen. Igaz, ez nem hozott volna pontot az együttesnek, de némi vigasztalást jelenthetett volna a rájátszás előtt. Az elmúlt hétvégén, Lugoson eljátszott pontok után ráadásul már a 7. hely megőrzése sem biztos, de a remény még megmarad, hogy legalább az 5–8. helyért küzdhessen majd a rájátszásban és elkerülje a kiesés ellen küzdő csoportot (9–12. hely).

A Városi Sportklub a 16. fordulóban nyert utoljára, akkor 3–1-re verte a vendéglátó CSMU Craiovát. Azóta viszont zsinórban az ötödik bajnoki mérkőzését veszíti 3–0-ra. Ráadásul az előző négy találkozón pocsék játékot produkált a csapat. Ez a sorozat úgy tűnt, nem szűnik meg hétfőn sem, hiszen az ellenfél egy 9:0-lal nyított, majd Zburova leütése hozta az első szatmári pontot. Feljött ugyan 18:25-re a VSK a menet végéig, de az igazán jó játék a következő másfél szettre volt jellemző. 2:10-ről 18:19-re jöttek fel a szatmári lányok, de egyenlíteni sem sikerült, 23:24-nél pedig a fővárosiak megszerezték a szettlabdát.

A harmadik felvonásra Pricop tizenéves röplabdázóit (Adriana Matei, Natalia Preda, Daniela Dobre, Alexandra Mişca, Vaida Beáta, Molnár Alexandra) küldte a pályára, akik egyáltalán nem vallottak szégyent. 3:0-ra is vezettek, majd a CSM átvette ugyan a vezetést, de csak 10:10-től tudott leszakadni a házigazdáitól. 14:25-re nyerték a harmadik szettet a bukarestiek, míg a szatmáriaknak az lehet a vigaszuk, hogy végre egy óránál többet játszottak. Korábban ugyanis a Bákói Ştiinţa, a Bukaresti Dinamo Romprest is kevesebb mint 60 perc alatt elintézte a VSK elleni találkozóját.

A szatmáriak az alapszakasz utolsó meccsét a bajnoki cím esélyesének, a Balázsfalvi CS Volei Alba otthonában játssza március 14-én.