Ötödik alkalommal nyert Szuperkupát a Barcelona

2015.08.12 - 09:05

A katalánok győztes találatát szerző Pedro második alkalommal dönt el európai Szuperkupa-mérkőzést, de úgy tűnik, hogy a spanyol válogatott támadó távozna a Barcelonától.

A Bajnokok Ligája-győztes FC Barcelona hosszabbítás után 5–4-re legyőzte az Európa Liga-győztes Sevillát a 2015-ös európai Szuperkupa-mérkőzésen Tbilisziben.

Az első gólra nem kellett sokat várni, a 3. percben Éver Banega szabadrúgásból vette be a Barca kapuját (0–1). Hamarosan azonban lecsapott Messi, aki először egy tizenhatos előtti (1–1), majd egy kissé távolabbi szabadrúgásból volt eredményes (2–1). Messi még soha nem lőtt egy mérkőzésen két szabadrúgásgólt. A Sevilla nem adta fel a reményt, próbálta játszani saját játékát, azonban a két gárda közötti tudáskülönbség ledolgozhatatlannak tűnt, sőt, a szünet előtt Rafinha is betalált, Suárez passzából (3–1). A második játékrész is Barca-találattal kezdődött: gólpassza után Suárez is eredményes volt (4–1). De ezt követően valami történt a katalán óriással. Előbb a veterán José Antonio Reyes (4–2), majd a Jérémy Mathieu által összehozott büntetőt értékesítő Kévin Gameiro (4–3) góljával szépített a Sevilla és a hajrá kezdetén három csereember, a bizonytalankodó Marc Bartra, illetve Ciro Immobile és Jevgen Konopljanka összehozta az egyenlítő találatot is (4–4). Jöhetett a hosszabbítás. Az elején beállt Pedro gyorsan kapott is egy sárga lapot, azonban a félórás ráadás vége előtt a spanyol válogatott támadó megmutatta, hogy focizni is tud: a 115. percben egy kipattanót emelt Beto kapujába (5–4), ezzel eldöntötte a meccset.

A 28 éves játékossal kapcsolatban érdekesség, hogy az európai Szuperkupa-találkozókon eddig két gólt szerzett: a Sahtar Donyeck (1–0) elleni 2009-es és a mostani Sevilla elleni meccsen is csereként lépett pályára és kupagyőzelmet érő gólt rúgott.

A Barcelona technikai titkára, Robert Fernández egyébként elmondta, Pedro benyújtotta távozási kérelmét. A támadó a mérkőzés után cáfolta a klubilletékes szavait, de nem zárta ki, hogy együttest vált. „Bonyolult a helyzetem. Nem a pénzről van szó, hanem a több játéklehetőségről. Nehéz szituációban vagyok, természetesen szeretnék rendszeresen a kezdőcsapat tagja lenni. Nem tudom, mit hoz a sors, de mindig Barca-drukker leszek” — mondta a világ- és Európa-bajnok játékos, aki 319 mérkőzésen 99 gólnál jár a katalánoknál.

A Barcelona egyébként szerdán ötödik alkalommal hódította el az európai Szuperkupát, amivel utolérte az örökranglista élén álló AC Milant.

Európai Szuperkupa

Barcelona – Sevilla 5–4 (3–1, 4–4, 4–4) – hosszabbítás után. Helyszín: Tbiliszi, Borisz Pajcsadze Stadion, 50 000 néző.

Gólszerző: Messi (7. perc, 16.), Rafinha (44.), L. Suárez (52.), Pedro (115.), illetve Banega (3.), Reyes (57.), Gameiro (72. – 11-esből), Konopljanka (81.).

Fotó: uefa.com