Ötgólos meccsen a tizenkettedik

2022.05.01 - 13:24

Kevés híján meglepte a Szilágysomlyói Sportul labdarúgócsapata a Szatmárnémeti VSK-t a Liga 3 ötödik fordulójának szatmári mérkőzésén, viszont Csik Tibor edző legénysége megúszta, 3–2-re nyert, így zsinórban a hatodik meccsén gyűjtötte be a maximális pontszámot, és sorozatban a tizenkettedik bajnokiján is veretlen marad.
A szatmári Dacian Nastai által felkészített szilágysági ellenfél alaposan felkészült az SZVSK-ból. A középvonal közelébe feltolt védelem miatt Csik legénysége az első negyedórában meg sem tudta közelíteni Paul Cosma kapuját – háromszor is lesállásban volt a kapura törő szatmári. Túloldalon viszont volt két gyengébb próbálkozás, de nem okozott különösebb izgalmat Iulian Anca-Trip kapujára.

cropped-vskSomlyo1-2
Lassan átvette az irányítást az SZVSK, és az első veszélyesebb helyzet is jött: Zsiga Ervin jobb oldalról vette célba a szilágyási kapu rövidsarkát, de Cosma védeni tudott. Nem sokkal később jött az ellenfél válasza: Cătălin Vaida forgatta meg védőjét, Eduard Dobrait, majd 13 méterről laposan megeresztett torpedója kevéssel tévesztett célt.
A 30. percben Flaviu Ionescu gondolt egyet, és bal oldalról, 25 méterről eresztett meg egy lövést, ami a felső lécről pattant le. A szilágyságiak szögletre mentettek, a menetrendszerinti Zsiga-szöglet pedig meghozta a találkozó első gólját is: a jobbról, hosszúra ívelt labdára Alex Bonea érkezett, aki fejjel, a földre pattintva küldte a lasztit a hálóba (1–0).
Kicsit leült a mérkőzés: a szatmáriak megelégedtek az előnnyel, a szilágyságiak pedig már nem tudtak az ellenfél kapujáig építkezni.
Az szünet előtti pillanatban viszont sikerült kettőre növelni az előnyt: Zsiga indította Adrian Burát jobb oldalon, aki szilágysági 16-oson belülre betörve centerezett Cosmin Zamfir elé, az SZVSK csatára pedig közelről, üres kapuval előtte nem hibázott (2–0).
A második félidőben a szatmáriak jobban visszavettek a tempóból, de jól rombolták a szilágyságiak támadási kísérleteit. Azonban a 60. percben Paul Oșannak sikerült átverekednie magát a szatmári védelmen, és bár a lövését védeni tudta Anca-Trip, a kipattanóra érkező Cătălin Vaida pedig a kapuba gurított (2–1).
A szépítő találat a vendégeket felpörgette, és négy perccel később akár az egyenlítő találat is összejöhetett volna: Ionescu veszített labdát, a kapura törő Adelin Neaga lövése pedig milliméterekkel ment a kapufa mellé.
Ennyibe viszont ki is merült a vendégek lendülete, ugyanis a szatmáriak visszavették az irányítást. A 72. percben Kanalos Tony távoltól vette célba Cosma kapuját, a hálóőr védett, három perccel később pedig Raul Ziman lövése utáni kipattanóra csapott le a támadó középpályás, de a találatát lesállás miatt érvénytelenítették.
A 81. percben aztán mégis sikerült visszaállítani a két gól előnyt: Deniss Baior futott fel bal oldalon, majd kitette a jobbon érkező Zsigának, és még mielőtt védője elkanalazta volna előle a labdát, laposan a kapuba lőtt (3–1).
Az újabb góllal viszont le is álltak a szatmáriak, és csak akkor eszméltek rá, hogy a meccs vége még messze van, amikor a 89. percben Gueye Mansour egy beadás után, védői közül gólt fejelt (3–2). Így a ráadás percek nagyon izgalmasak lettek. A szatmáriak lefagytak, a szilágyságiak vérszemet kaptak, a 94. percben pedig egy veszélyes szabadrúgáshoz is jutottak, amire még Cosma is felfutott a szatmári kapu elé.
Újabb gól viszont már nem született, maradt a 3–2-es végeredmény, így az SZVSK a táblázat második helyén állva már két pont előnyt tette az őt követő CFR II-vel szemben.
A két csapat egyébként szerdán egymással mérkőzik majd a 18 órától Szatmárnémetiben, az alsóház 6. fordulójának mérkőzésén. Ha azt a három pontot is behúzza az SZVSK, akkor már matematikailag is biztosítja helyét a Liga 3 következő idényére.