Belföld

Öt nyugati és délnyugati megyére narancssárga, az ország többi részére sárga riasztást adtak ki a hőség miatt

Fotó: MTI
2021.08.16 - 07:47
Másodfokú, azaz narancssárga hőségriasztást adtak ki a meteorológusok Arad, Temes, Krassó-Szörény, Mehedinţi és Dolj megyére. Az ország többi részére - néhány északi és központi megyét leszámítva - sárga hőségriasztás érvényes.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint Arad, Temes, Krassó-Szörény, Mehedinţi és Dolj megyében hétfőn a nappali csúcshőmérséklet eléri a 38-40 Celsius-fokot, helyenként akár 41 fok is lehet. Fokozódik a kellemetlen hőérzet, a hőmérséklet-páratartalom mutató meghaladja a kritikus 80-as szintet. Ezekben a térségekben éjszaka sem csökken 20 fok alá a hőmérséklet.

Az ország többi részén is nagyon meleg lesz, 34-37 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.
Szatmár megye

Hőségriadó: kánikulai hétvége jön

Vasárnap 33 fokon fog tetőzni a forróság, tartós marad a sok napsütés, a nyári meleg.
Szatmár megye

Szatmár megye felkészül a hőségre és az aszályra

Ivóvízosztó és elsősegélyt nyújtó pontok, és akár forgalomkorlátozások is jöhetnek Szatmár megyében: a hatóságok részletes tervvel készülnek az idei nyár extrém hőségére és aszályára.