Szatmár, Bihar, Szilágy, Máramaros, Kolozs megyéken át vezető, 363 és fél km hosszú út megépítését, illetve felújítását tűzték ki célul a megyei tanácsok elnökei. A beruházás összértéke 216 millió euró, és legkésőbb 2020. június 15-ig valósulna meg.
A Szatmár, Bihar, Szilágy és Máramaros megyei tanácsok elnökei — Mihai Adrian Ştef, Cornel Popa, Tiberiu Marc, Zamfir Ceicu — október 22-én Nagyváradon találkoztak annak érdekében, hogy egy megyeközi úthálózatra vonatkozó terv részleteit kidolgozzák. A találkozón jelen levő elöljárók megállapodtak abban, hogy a lehető legrövidebb időn belül kidolgozzák azt a projektet, mellyel az északnyugati fejlesztési régióhoz tartozó megyék a transzeurópai közlekedési hálózatot (TEN-T) több pontban is érintő úthálózat-korszerűsítés érdekében pályáznak majd európai uniós finanszírozásra a 2014—2020-as támogatási időszakban. A váradi találkozón megállapodtak az első útszakasz nyomvonalát illetően, mely Bihar, Kolozs, Szilágy, Máramaros és Szatmár megyéket érinti. Az első prioritási szakasz a következő nyomvonalon halad majd: Nagyszalonta—Tenke—Bélfenyér—Sólyom—Biharpoklos—Belényes—Stâna de Vale—Remete—Nagysebes—Csucsa—Alsóegregy—Zsibó—Benedekfalva—Sülelmed—Erdőszáda— Nagysomkút—Kapnikbánya—Barcánfalva—Dragomérfalva. Ezen útvonal háromszor is kitérne Szatmár megye irányába: először Benedekfalvától vezetne az út Hadadnádasd—Hadad—Bogdánd—Szilágykorond—Nántű—Dobra—Bélteki-fürdő—Krasznabéltek—19-es országút irányába, majd Sülelmednél először Barlafalu—Remetemező—Szamoskrassó—Szatmárpálfalva—Szatmárnémeti irányába térne el az út, míg a harmadik útszakasz Sülelmedtől Remetemező irányába folytatódna, ahol a Szamos-folyón egy hidat építenének, ezzel kötve össze Szatmár és Máramaros megyéket. A híd Remetemezőt és Szinérváralját kötné össze, majd az út folytatódna Pusztahegy—Ráksa—19-es országút irányába.
A tervezett út hossza 363,405 kilométer, ebből Szatmár megyére 67,997 kilométer esik. Megjegyzendő, hogy sok szakaszon már létező utak felújításával lenne megoldható a korszerűsítés, nem kell minden nyomvonalon új utat építeni. A befektetés értéke a jelenlegi becslések szerint 215 841 822 euró, amiből 85 százalékot az EU-nál pályáznak meg, 13 százalékot a központi költségvetés tenne hozzá, 2 százalékot pedig a helyi költségvetésekből állnak. A tervek szerint 2014. június 15. és 2015. április 15. között készülnének el a támogatási dokumentumokkal, viszont a leszerződés, sőt a befejezés napját is pontosabban megbecsülték. Eszerint a támogatási szerződést 2015. október 15-én írnák alá, a kivitelezési szerződést 2016. június 15-én, az út pedig 2020. június 15-re készülne el. A Szatmár Megyei Tanács sajtóosztályának tájékoztatásából kiderül, hogy ezek a maximális időszakok, de a megyék képviselői szeretnék ezeket lecsökkenteni. A váradi tanácskozáson Mihai Adrian Ştef említést tett a Nyíregyháza—Szatmárnémeti—Nagybánya gyorsforgalmi út megépítésének fontosságáról, mely Szatmár és Máramaros megyét közelebb vinné az európai autópályákhoz. A tanácskozáson Cornel Popa elmondta, hogy írásban kéri Dan Şova nagyberuházásokért felelős minisztertől, hogy az észak-erdélyi autópálya Gyalu—Bors szakaszának megépítését a kormány tekintse prioritásnak, s ne várassák a térség lakóit egészen 2026-ig. A tanácskozáson jelen levő tanácselnökök támogatták bihari kollégájuk kezdeményezését, s abban is egyetértettek, hogy az említett autópályaszakasz megépítése jelentősen hozzájárulna a régió gazdasági fellendüléséhez, miközben a Brassó—Comarnic autópálya csak turisztikai szempontból bír jelentőséggel.