Öt év után ismét kupadöntős a FCSB

2020.07.09 - 11:03

A múlt heti 3–0-s győzelem után a szerda esti találkozón a Gigi Becali tulajdonában levő csapat már a 2. percben megszerezte a vezetést: Darius Olaru futotta le a Dinamo védőjét, Mihai Popescut, majd a 16-os vonaláról keresztbe passzolt a szabadon érkező Adrian Petrének, aki közelről, laposan a kapuba vágta a labdát (1–0).

A folytatásban a FCSB játékosai körbelőtték Cătălin Straton kapuját, míg túloldalt, a fordulás utáni első percekben Ionuț Șerban szabadrúgásánál a léc alól szedte ki a labdát a FCSB 18 éves kapusa, Răzvan Udrea. A Dinamonak ez volt a legnagyobb helyzete az egész mérkőzés idején, míg a FCSB a hajrában Dennis Man révén növelhette volna előnyét, de a lövése után a labda a kapufáról pattant vissza.

Maradt az 1–0-s FCSB-győzelem, így Bogdan Vintilă edző alakulata 4–0-s összesítéssel jutott be a fináléba.

A FCSB legutóbb 2015-ben játszott Román Kupa-döntőt, akkor 3–0-ra nyert a Kolozsvári Universitatea ellen. Az ezt követő évben bejutott a sorozat elődöntőjébe, akkor a Dinamo 2–2-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal búcsúztatta a bukaresti riválisát, utána viszont a FCSB még a legjobb négyig sem jutott el.

Idén a döntőt július 22-én rendezik Ploieştien, az ellenfele a Poli Iași – Sepsi OSK párharc győztese lesz. Ezt a mérkőzést csütörtök este 20 órától rendezik.

ROMÁN KUPA, ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

FCSB – FC Dinamo Bukarest 1–0 (1–0)

G.: Adrian Petre 2.

Döntőbe jutott: a FCSB, 4–0-s összesítéssel.

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Egyéni, junior Román Kupa-győztes lett Mézinger Márton

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton nyerte csütörtökön a junior korosztályos egyéni Román Kupa-küzdelmeket Bukarestben.

Egy tucat góllal pakolták meg Nagysomkútot

A Román Kupa első fordulójának legnagyobb különbségű győzelmét állította be a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, amely csak akkor nem rúgott gólt Nagysomkúton, amikor nem akart.