Öt éremmel zártak a szatmáriak

2015.07.03 - 16:24

A 12–13 éves lány tőrvívócsapat bronzérmével zárta az idei utánpótlás korosztályos bajnokságokat a Szatmárnémeti SK, amely három fegyvernemben összesen harmincegy sportolóval nevezett.

Nem sikerült bajnoki címet szerezniük idén a szatmári vívóknak az utánpótlás korosztályos bajnokságokon. A bukaresti Floreasca Sportcsarnokban június 22. — július 3. között három fegyvernemben zajlottak a küzdelmek, és majdnem minden versenyszámban voltak szatmári vívók. Azonban a 11 versenynap alatt 14 versenyszámban csak öt alkalommal szólítottak szatmári sportolót a dobogóra. Legutóbb pénteken  történt meg, amikor kisebb meglepetésre a pódiumnak „csupán” a harmadik fokára állhattak fel a Szatmárnémeti SK tőrvívó lányai. A csapatviadalban ugyanis bronzérmet szereztek a Simona Surducan, Dan Şuta, Izsáki Arnold edzőhármas tanítványai. Az eredmény azért számít kisebb meglepetésnek, ugyanis csütörtökön a 12–13 éves lányok egyéni küzdelmében öten zártak az első nyolcban. Így az SZSK tőrvívói, Teodora Şofran, Kőrössy Melissa, Cristina Anderco és Diana Şuta a negyeddöntőben kezdtek, ahol 45—21-re győzték le a Bukaresti ACS Balestra 2-es csapatát. Az elődöntőben viszont legyőzte a szatmári lányokat az ACS Balestra 1-es számú együttese (41—33), így a folytatásban 3. helyért küzdöttek. Az ACS Balestra 3-as csapata volt az ellenfél, amelyet simán, 45—20-ra vertek.

A SZSK 2-es csapata, Szabó Vivien, Teodora Turdean és Tamara Ulici a 7. pozícióban zártak, miután a helyosztó mérkőzésen 45–15-re győzték le a CS Chimia Râmnicu Vâlceát.

Mérleg

A végső mérleg tekintetében elmondható, hogy — az érmek számát illetően — jobban zárt idén a SZSK, hiszen 2014-ben négyszer álltak dobogón szatmáriak, de e két bronz– és egy ezüstérem mellett egy bajnoki cím is összejött a 12–13 éves párbajtőrvívó lánycsapatnak. Viszont a 2013-as mérlegtől elmaradnak a mostani eredmények: két évvel ezelőtt a 12–13 éves párbajtőrvívók fiú– és lánycsapata is bajnok lett, míg Kató Zsófia a 10–11 éveseknél szerzett aranyérmet. A három első hely mellett két második és négy harmadik hely volt az SZSK mérlege.

Idén az SZSK színeiben 4 fiú és 3 lány kardvívó, 2 fiú és 5 lány párbajtőrvívó, illetve 10 fiú és 7 lány tőrvívó lépett pástra Bukarestben. Emellett a Szatmárnémeti LPS színeiben 4 fiú és 6 lány párbajtőrvívó is megmérkőzött. Csak az SZSK vívói állhattak dobogóra és mind lányok voltak.

A Szatmárnémeti SK vívóinak idei érmes helyezései az utánpótlás korosztályos bajnokságokon

Ezüstérem: 12–13 évesek lány párbajtőrvívó–csapata (Kató Zsófia, Szabó Boglárka, Kiss Asztrid, Maria Crăciun).

Bronzérem: Kató Zsófia (12–13 éves lányok, párbajtőrvívás, egyéni), Teodora Şofran (12–13 éves lányok, tőrvívás, egyéni), Kőrössy Melissa (12–13 éves lányok, tőrvívás, egyéni), 12–13 évesek lány tőrvívócsapata (Teodora Şofran, Kőrössy Melissa, Cristina Anderco, Diana Şuta).

Fotó: frscrima.ro