Öt éremmel Kolozsvárról

2015.12.01 - 13:22

Jól szerepeltek a Loga Dance School sporttáncosai a kolozsvári Napoca Dance Festivalon.

Három arany- és két ezüstérem, illetve további három döntős szereplés a Szatmárnémeti Loga Dance School sporttáncosainak a mérlege a Kolozsváron rendezett Napoca Dance Festival országos versenyen, ahol mintegy 400 páros lépett a táncparkettre. A szatmári klub kilenc párossal utazott a kincses városba, közülük nyolcan táncoltak a döntőben. Nagy sikert aratott a Tóth Krisztián, Larisa Lohan páros, mely a 10–11 évesek hobby kategóriájában 21 kettős közül bizonyult a legjobbnak. Ők hamarosan fokozatot váltanak, és E-osztályos versenyzők lesznek. Aranyéremmel búcsúzott a tánciskolás kategóriától az Eduard Puşcas, Ariana Pap duó, akik a 4–7 évesek 1 tánc versenyszámában zártak az első helyen. Ők a következő megmérettetésen már a hobby kategóriában fogják bemutatni versenyműsorukat. Első lett a 12–15 éves tánciskolások 2 tánc versenyében a Daniel Pop, Alexandra Mihali kettős is.

A 16–34 évesek között pályafutása során harmadik alkalommal nevezett az Open Basic Standard versenyszámba a Loga Lóránt, Ary Dalma kettős. Mindhárom alkalommal döntősök voltak, a legutóbbi két fellépésen, így Kolozsváron is, dobogón zártak, az elmúlt hétvégén bronzérmet szereztek.

A 12–13 évesek E-osztályos versenyében a Loga Dance School három párosa táncolt döntőt: a Luca Simon, Amalia Simion kettős harmadik lett, míg a Kengye Ádám, Illés Tamara páros a negyedik, a Rafael Diousi, Alexia Tala duó pedig az ötödik helyen zárt. A 16 éven felüli felnőttversenyben a Bogdan Vasile, Ioana Șovre kettős a hatodik lett.