Osztályzón a röplabdázó lányok

2014.04.01 - 16:56

Két győzelemmel és egy vereséggel a csoport második helyén zárt a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapata a felnőttek másodosztályos rájátszásán, így továbbjutottak az élvonalbeli osztályzóra.

Megnyerte a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapata a másodosztályos rájátszás utolsó fordulójának a mérkőzését, így Adrian Pricop edző tanítványai május elején az élvonalbeli osztályzón folytatják szereplésüket.

A 16 év átlagéletkorú csapat a kolozsvári bajnoki torna keddi mérkőzésén leiskolázta a marosvásárhelyi utánpótlásnevelő–központot, a CSU Medicina CNUE csapatát, amely csak a harmadik játszmában tudta némileg megszorongatni a szatmári lányokat. Vaida Beáta és társai erősen kezdtek és 25:18-ra nyerték az első szettet, ami ólmot önthetett az ellenfél lábába, mivel a folytatásban pedig már csak 15 nyert adogatásig jutott a vásárhelyi csapat. Kicsit alábbhagyott a szatmári lányok lendülete a harmadik szettben, így „csak” 25:20-ra nyertek.

„Szerintem egy jó meccs volt, kevés hibával. Végig kézbe tartottuk az irányítást, a lányok végig nagyon figyelmesek voltak, jól játszottak, elsősorban nekik kell gratulálni” – mondta Adrian Pricop.

Mint ismeretes, a négycsapatos tornán egy 3–1-es sikerrel nyitott a VSK, a Karánsebesi CS Banatul szenvedett vereséget a szatmáriaktól. A második fordulóban a házigazda Kolozsvári Universitatea 3–0-ra verte a VSK-t, de a keddi győzelem biztosította a csoportban a második helyet. Úgy tűnik, az osztályzón a Kis–Szamos–partiak az első számú favoritok a feljutásra. A májusi tornán csatlakozik az Universitateához és a VSK-hoz a Keleti Csoport két legjobbja, a CET Govora CNMB Râmnicu Vâlcea és az ACS SC Ştiinţa Miroslava Iaşi. Pricop úgy gondolja, hogy a iaşi-i együttes lesz az első számú ellenfél a második kiadó A–osztályos helyre. Az osztályzó után ugyanis az első két helyezett kvalifikálja magát a román élvonalbeli bajnokságba.

Női röplabda, rájátszás, play–off, 3. forduló

Szatmárnémeti VSK – Marosvásárhelyi CSU Medicina CNUE 3–0 (25:18, 25:15, 25:20).