Fontos tudni, hogy a letelepedési engedéllyel nem rendelkező román állampolgárok, akik látogatóba vagy turistaként érkeznek Nagy-Britanniába, 2021. szeptember 30-ig léphetnek még be személyi igazolvánnyal a szigetországba, azután már csak útlevéllel tehetik ezt meg.
Hat hónapnál rövidebb idejű tartózkodáshoz a román állampolgároknak nem lesz szükségük vízumra, csak érvényes személyi igazolványra, illetve októbertől majd érvényes útlevélre (Románia nagy-britanniai nagykövetsége azt ajánlja azoknak a román állampolgároknak, akik 2021-ben az országba készülnek utazni, hogy kérvényezzék az elektronikus útlevelet). Arról sem szabad megfeledkezni, hogy január 1-jétől már nem lesznek érvényesek az EU-s irányelvekből fakadó utasjogok, és érvényét veszti az európai egészségügyi kártya is, így minden romániai állampolgárnak, aki oda utazik, ajánlott külön egészségbiztosítást kötnie.
A Brexit-megállapodás értelmében a 2020 vége előtt letelepedett uniós polgárok továbbra is zavartalanul élhetnek és dolgozhatnak az Egyesült Királyság területén, illetve megmaradnak korábbi munkavállalói és társadalombiztosítási jogaik is — azoknak viszont, akik jövőre terveztek Angliában munkát vállalni vagy tanulni, munkavállalási vízumot kell igényelniük még itthonról, s igazolniuk kell, hogy van munkaajánlatuk/helyük, olyan összegű bért fognak kapni, ami biztosíthatja a megélhetésüket, és beszélnek angolul. Az idénymunkások számára azonban a brit hatóságok eddig még nem dolgozták ki a munkavállalási kritériumrendszert. Akik angliai egyetemen/főiskolán tervezik folytatni tanulmányaikat, diákvízumot kell hogy igényeljenek — azok is, akik 2020 augusztusában már elkezdték tanulmányaikat, s még ha ez pillanatnyilag online formában történik is —, és szintén igazolniuk kell, hogy lesz miből eltartaniuk magukat.
Jelen pillanatig már 640 000 romániai állampolgár igényelte Nagy-Britanniában a rezidensi státust, viszont a hatóságok becslése szerint ennél legkevesebb háromszor nagyobb a szigetországban élő/tanuló romániaiak száma.