Belföld

Országszerte nagyon hideg lesz a héten

2021.09.22 - 08:59

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) tájékoztatása szerint csütörtökön 10 óráig a hegyekben, 1700 méteres magasság fölött havas esőre, havazásra lehet számítani, a Déli-Kárpátok hegygerincein helyenként friss hóréteg képződhet.

Az ország többi részén is nagyon hideg lesz, a hegyközi medencékben és a Szubkárpátok déli térségeiben éjszaka 0-3 Celsius-fokig csökken a hőmérséklet.

A keleti, délkeleti és a délnyugati országrészben időnként megélénkül a szél, itt 40-50 km/órás, a magas hegyekben 60 km/órás széllökések várhatók.

A hideg, szeles idő csütörtökön és pénteken is kitart az ország nagy részén.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.