A Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége, valamint a Spiru Haret Szakszervezeti Szövetség hétfő délutáni közleménye szerint a beszkennelt dolgozatok feltöltésére használt platform többször leállt a nap folyamán, emiatt „tanárok ezrei” órákon át nem tudták befejezni a munkát, sokan akár 8 órán át kénytelenek voltak az iskolában maradni. „Megengedhetetlen, hogy a digitalizáció korában a tanárok arra kényszerüljenek, hogy órákon át a képernyők előtt üljenek és folyamatosan frissítsék az oldalt, hogy feltölthessék a vizsgadolgozatokat egy rendkívül stresszes és fizikailag kimerítő környezetben” - fogalmaztak a közleményben.
A szakszervezetek felrótták, hogy a minisztérium próbálta bagatellizálni a problémát, „kisebb fennakadásokként” állítva be a történteket, ami szerintük arról árulkodik, hogy nincs kapcsolatuk az iskolák mindennapi valóságával, és közönnyel viszonyulnak a problémákhoz.
Az érdekvédelmi szervezetek képviselői szerint ugyanakkor több megyei tanfelügyelőség szándékosan nem engedte be az értékelőbizottságokba azokat a tanárokat, akik tavasszal bojkottálták a próba-képességvizsgát. Ez a bosszú vezérelte, megtorló jellegű eljárás azonban rontja az értékelés minőségét - hívták fel a figyelmet.
A szakszervezetek közleményükben azt is leszögezték, hogy a tanárok „nem kísérleti nyulak”, akiken a minisztérium a „kudarcos reformjait” tesztelheti, de nem lehetnek a vizsgaközpontok foglyai, illetve „egyes vezetők hiúságának áldozatai” sem.
Hírszerkesztő
(Nyitókép: illusztráció)