Országos bajnok az aranyosmeggyesi rádióklub növendéke

2015.07.14 - 09:52

Egy országos bajnokkal, két ezüstéremmel és három bronzéremmel zárt az Aranyosmeggyesi Sky Lark rádióklub (YO5KOP) a muzsdaji erdőben, a hónap elején megrendezett országos rádiós tájfutó bajnokságon.

A megmérettetést két hullámsávban — 3,5 MHz, illetve 144 MHz frekvencián — szervezték meg.

Az Aranyosmeggyesi Sky Lark rádióklub (YO5KOP) tanoncai kiválóan helyt tudtak állni. A 144 MHz-es hullámsávban, 16 éves korosztályban rajthoz álló Mihai Măgureanu lett a verseny győztese és egyben az országos bajnok, 3,5 MHz-es sávban pedig harmadik helyezést sikerült elérnie. A klub által indított versenyzők büszkélkedhetnek még 4 dobogós hellyel, illetve egy negyedik helyezéssel: Gheorghe Vezentan 12 éves korosztályban, 144 MHz-es sávban második helyezést ért el és 3,5 MHz-es sávban bronzéremmel dicsekedhet, Andrea Ilc a 16 éves korosztályban, 144 MHz-es hullámsávban ezüstéremmel, míg 3,5 MHz-es sávban bronzéremmel távozhatott és a 14 éves korosztályban szereplő Iasmina Ilc negyedik lett 144 MHz-es és 3,5 MHz-es kategóriákban egyaránt. A gyerekeket felkészítő edzők, Oláh Marcell és Loredana Bilan így nagyon elégedettek lehetnek az eredményekkel és már készülhetnek is a jövő évi címvédésre. A technika vezető Kujbus József volt, aki már tavaly is aktívan részt vett a a versenyzők felkészítésében.

A rádiós tájfutás kezdete a XX. század elejére tehető, a korabeli rókavadászok mintája alapján, bár a verseny képe teljesen megváltozott és mára egy rádiótechnikai sporttá alakult.