Óriási pech: fél évre kidőlt Jeler

2022.07.28 - 09:57

Megnyerte első felkészülési mérkőzését a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata a csíkszeredai edzőtáborban, viszont Csik Tibor vezetőedzőnek még sincs oka az örömre, hiszen egyik legjobb nyári junior szerzeménye, Bogdan Jeler legalább fél évre kidőlt a sorból.
A Nagysomkúti Progresultól hozott 19 éves nagybányai csatár kedden, edzés közben esett rosszul, és keresztszalag-szakadást szenvedett, így hetekig gipszbe kerül a lába, és utána hosszú reabilitáció vár majd rá. „Ez nagy érvágás nekünk, mert junior korosztályos volt, és úgy érzem, hogy alapjátékos lehetett volna a keretben” – mondta lapunknak Csik Tibi. Ráadásul a hátsó sorból is kidőlt Alex Negrea, aki keresztszalag húzódás miatt nem is játszott szerdán, de a következő két hétben sem számíthat rá a szakmai stáb.

cropped-vskMinaur3-2
Mint ismeretes, a harmadik Liga 3-as idényére készülő SZVSK hétfőtől edzőtáborban van Csíkszeredában, ahol napi két edzéssel alapoznak a bajnokság augusztus 27-i rajtjára. Szerdán késő délután a szintén harmadik vonalbeli bajnokságra készülő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK második számú csapata ellen játszottak felkészülési mérkőzést, ami 3–1-re nyertek meg a szatmári legények.
Zsiga Ervin egy egyéni akció végén szerzett vezetést az SZVSK-nak (1–0), majd a háromszékiek egyenlítő találata után (1–1) Rodri Hernando a 16-oson belülről, kiszorított helyzetből szerezte meg szatmáriak második gólját (2–1).
Fordulás után Barna Antal vezette rá egyedült a labdát a Sepsi kapujára és állította be a 3–1-es végeredményt.
Az SZVSK-nak ez volt az ötödiok barátságos mérkőzése a nyári felkészülés során: négy győzelem és egy vereség a mérleg. A szatmáriak eddigi kilenc találatát hét játékos szerezte: Zsiga Ervin (2 gól), Gabriel Cădar (2), Rodri Hernando (2), Barna Antal (2), Bogdan Jeler, Baior Denis és Adrian Micaș. Közülük Cădar már nincs a szatmári csapat keretében, Jeler pedig kidőlt a sorból.
Szombaton újabb mérkőzést játszik Csíkszeredában az SZVSK, ezúttal a házigazda FK Liga 2-es csapata lesz az ellenfél.

LABDARÚGÁS, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II 3–1 (2–1)

Szatmári gólszerzők: Zsiga Ervin, Rodri Hernando, Barna Antal.
SZVSK, 1. félidő: Anca-Trip – Popovici, Mureșan, Sütő, Brata, Rodri, Micaș, Barth, Zsiga, Baior, Gueye.
SZVSK, 2. félidő: Berbeacă – Contra, Prodan, Sütő, Fischer, Brata, Svarczkopf, Bura, Barna, Ziman, Vaida.

Vezetőedző: Csik Tibor.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.