Óriási lépést tett a Fradi a 32. bajnoki cím felé

2021.02.08 - 15:31

Jó tempóban kezdődött a mérkőzés, amelyen Uzuni góljával – Sigér védők mögé beívelt labdáját kotorta kapásból a kapuba – a 11. percben vezetéshez jutott a házigazda (1–0). A folytatásban a Fehérvár erejét nagyrészt felemésztette az intenzív letámadás, a vendégek a megszerzett labdákból csak pár alkalommal tudtak veszélyeztetni. A Ferencváros eközben átadta a területet: megerősített középpályás sorának köszönhetően szervezett, hiba nélküli volt a védekezése.
A játék képe a szünet után sem változott, egészen a 61. percig, amikor Boli kiugratásából Nguen kétgólosra növelte a hazaiak előnyét (2–0). A kedvüket vesztő székesfehérváriak létszáma kevéssel később megfogyatkozott: a szatmárnémeti Rus Adrián a 17. percben kapott sárga után a 69. percben begyűjtötte a második sárga lapját, innen pedig nem volt visszaút a Fehérvárnak, amely a hajrában hiába mozgósított nagy erőket, kialakított helyzeteiből még szépítésre sem futotta.
A Ferencváros győzelmével nagy lépést tett az ismételt címvédés felé. A fővárosiak előnye immár 16 pont, az eddig második székesfehérváriakat pedig megelőzte a Puskás Akadémia csapata.
A Fradi immár öt forduló óta veretlen a bajnokságban, ebben az időszakban három győzelem mellett két döntetlent könyvelt el, 11–2-es gólkülönbséggel. A Fehérvár nyeretlenségi sorozata négy mérkőzés óta tart a pontvadászatban, egy döntetlen mellett harmadszor kapott ki.
A Ferencvárostól az előző körben kapott zakó után az Újpest 3–1-re nyert az MTK vendégeként, ezzel elmozdult a kieső zónából.

OTP BANK LIGA, 20. FORDULÓ

Paksi FC – Budafoki MTE 4–1 (2–0)
G.: Jagodics 3. (öngól), Szabó J. 19., Hahn 55. (11-esből), Szendrei 90+2., illetve Takács 62.

ZTE FC – Puskás Akadémia FC 1–2 (0–0)
G.: Lesjak 57., illetve Knezevic 46., 82.

Ferencvárosi TC – MOL Fehérvár FC 2–0 (1–0)
G.: Uzuni 11., Nguen 61.

Diósgyőri VTK – Kisvárda Master Good 2–0 (2–0)
G.: Vanecek 10. (11-esből), Hegedűs 40.

Mezőkövesd Zsóry FC – Budapest Honvéd 2–1 (2–0)
G.: Vadnai 23., Jurina 27., illetve Gale 86.

MTK Budapest – Újpest FC 1–3 (1–3)
G.: Varga R. 4., illetve Simon K. 28., Mitrovic 32., Stieber 42.

Négyet vágott a Fehérvárnak a Fradi

A második lejátszott bajnoki mérkőzés után sem kapott gólt a magyar labdarúgó OTP Bank Liga idényben a címvédő Ferencváros labdarúgócsapata, sőt, a zöld-fehérek kiütéssel nyerték meg a MOL Fehérvár elleni rangadót.

A hosszabbításban szerzett góllal nyerte a derbit a Fradi

A Zalegerszegi TE kispesti győzelmével indult a magyar labdarúgó élvonalbeli szezon, majd a Mezőkövesd újpesti pontszerzésével folytatódiott az első forduló.

Rus nélkül kezdődik az NB 1

A Budapest Honvéd és a Zalaegerszeg mérkőzésével kezdődik július 29-én a magyar labdarúgó élvonalbeli OTP Bank Liga új idénye.