Óriási idővel nyerte Szabó a Rally Sprint utcai futamát

2021.06.21 - 11:15

Ezzel csúcsot döntött a versenysorozat, amit már tizenhatodik éve rendez meg a Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókja és a szatmárnémeti Auto-Karting Rider’s SK. „Ezen a futamon körülbelül húsz új nevezőnk is van, aminek nagyon örülök” – mondta Seletye Dávid versenyigazgató. Szatmár, Máramaros, Kolozs, Beszterce-Naszód, Arad, Bihar és Szilágy megyéből érkeztek pilóták.
A szatmárnémeti Transilvania sugárútra tervezett utcai verseny időzítése is remek volt, hiszen mostanra a koronavírus-járvány miatt elrendelt korábbi megszorítások feloldása – illetve a jó időjárás – rengeteg nézőt vonzott ki a Szamos-töltés oldalára. És aki kiment, az nem bánta meg, mivel rendkívül szoros futamokat láthatott. A pályarekordot a járomszoros bajnok Szabó Róbert állította fel, akinek nem kellett sok, hogy egy perc alá nyomja le a köridőt. A zilahi pilóta végül 01:02.68 perces idővel teljesítette a közel két kilométeres pályát a Subaru Imprezával, amivel meg is nyerte szombaton a nyílt versenyt.
A legfőbb üldözője, a szatmárnémeti Florin Stecka a nyilt versenyvben egy másodperccel tudott javítani a köridején (01:05.57 az AH2 kategóriában, 01:04,64 a nyílt versenyben), viszont ez szombaton arra volt elég, hogy a dobogó harmadik fokára állhasson fel, ugyanis a második helyen a nagybányai Veress István zárt, aki a második körben 01:03.72-es időt autózott.
Szatmári uralom volt az AH1 kategóriába, ahol folytatódott az „apa-fiú csata”: ezúttal az idősebbik Vajda, a többszörös bajnok Zsolt volt a gyorsabb, fia, Andrei másfél másodperccel maradt le mögött. A harmadik helyre a szintén „vén róka” Kui Ferenc zárt.

A Mazda MX5-ösök voltak a menők a Transilvania sugárúton

Negyvenegy pilóta sorakozott fel egyenként szombaton a szatmárnémeti Transilvania sugárúton, hogy a lehető legjobb időt autózva gyarapítsa pontjait a Rally Sprint gyorsasági és ügyességi bajnokság összetett táblázatában.

Szombaton zárva lesz a Transilvania sugárút

Zárva lesz szombat kora reggeltől a közúti forgalom elől Szatmárnémeti a Transilvania sugárút, ahol a Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókja és a Szatmárnémeti Auto-Karting Rider’s SK szervezésében rendezik meg a 17. Rally Sprint autós ügyességi és gyorsasági bajnokság negyedik futamát.

Szombaton Rally Sprint a központban

Csütörtökig lehet nevezni a Rally Sprint autós gyorsasági és ügyességi bajnokság következő futamára, amit a szatmárnémeti Transilvania sugárúton rendeznek meg. A nevezés online zajlik.