Óriási bravúr: magyar siker az Egyesült Államok ellen

2021.07.28 - 10:17

A magyar lányok szereztek vezetést, majd négy perc elteltével sikerült egyenlítenie a címvédőnek, majd nem sokkal később a vezetést is megszerezte. Viszont elhúzni nem tudott az Egyesült Államok csapata, sőt a második negyedben Vályi találatával már kettővel vezettek a magyar lányok. A nagyszünetig Bíró Attila szövetségi kapitány együttese vezetett, viszont a fordulásra az ellenfél döntetlenre hozta a meccset.
A második félidőben az amerikaiak pontosabbak voltak és két góllal is megléptek, de az utolsó negyed elején ismét tudtak egyenlíteni a magyarok. Egy perccel a lefújás előtt Parkes villant, szenzációs találatával már a magyaroknál volt az előny, az amerikaiaknak pedig erre már nem érkezett válaszuk.
Az amerikaiak ezt megelőzően legutóbb 2008. augusztus 21-én, a pekingi játékokok fináléjában, Hollandia csapatától kaptak ki (8–9) olimpián!
Az orosz elleni döntetlennel kezdő magyarok pénteken romániai szerint 12.20 órakor a házigazda Japán legjobbjai ellen ugranak vízbe ismét.
TOKIÓ 2020, NŐI VÍZILABDA, B-CSOPORT, 2. JÁTÉKNAP

Magyarország – Egyesült Államok 10–9 (2:2, 3:3, 1:3, 4:1)

(MTI)

Vb-ezüstérmesek a magyar lányok

A magyar női vízilabda-válogatott ezüstérmet szerzett a hazai rendezésű vizes világbajnokságon, miután óriási csatában, 9–7-re kikapott a sorozatban negyedszer győztes, az elmúlt három olimpián is első Egyesült Államoktól a szombati döntőben a Margitszigeten.