Belföld

Orban szerint vicc az az állítás, miszerint diktatúra alakult volna ki a PNL-n belül

2021.07.07 - 05:17

A miniszterelnök hétfőn, a PNL fővárosi második kerületi tisztújító gyűlésén azt mondta, hogy a párton belül diktatórikus hangulat alakult ki, és az emberek félnek attól, hogy van választási lehetőségük.

'Ez egy vicc. Számomra a demokrácia alapvető fontosságú, mind a társadalmon, mind a párton belül. Azt hiszem, a PNL ritkán volt demokratikusabb, mint amikor én vezettem a pártot. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy ilyen megnyilatkozások után sem esik senkinek semmi baja. Annak dacára, hogy sok kollégám számára boxzsák voltam, én továbbra is vezettem a pártot' - nyilatkozta Cîţu szavaira reagálva Ludovic Orban.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

A románok többsége az előrehozott választások híve

Ha vasárnap parlamenti választásokat tartanának, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.