Belföld

Orban: ha Iohannis elnök partnerséget akar, ott van erre a PNL megválasztott elnöke

2021.09.26 - 11:56

Ludovic Orbantól azt kérdezték az újságírók, van-e még lehetőség a megbékélésre közte és Iohannis elnök között, miután a PNL szombati kongresszusát követően kijelentette, hogy "nem létezik már semmiféle partnerség" köztük. Erre válaszolva Orban kijelentette, ő vezette a PNL választási kampányát, amikor Klaus Iohannist jelölték államfőnek, és az elnökválasztások történetének legjobb eredményét érték el mind az első, mind a második fordulóban.

"Én úgy gondolom, hogy megtettem a kötelességemet Iohannisszal szemben, és a dolgok a lehető legtisztábbak. Persze, ha partnerséget akar, ott van erre az újonnan megválasztott pártelnök" - fogalmazott.

Megkérdezték tőle azt is, tart-e attól, hogy kizárják a PNL-ből. "Ez lenne az utolsó őrültség, amit tehetnének" - válaszolt.

Azokkal az értesülésekkel kapcsolatban, miszerint néhány támogatójának a kizárására készül az új vezetőség, Orban azt mondta, "nagy ostobaság" lenne kizárni azokat az embereket, akik a párt érdekeit szem előtt tartva őt támogatták.

"Minden józan eszű ember számára nyilvánvaló volt, hogy sokkal jobb lett volna a PNL-nek, ha engem választanak meg elnöknek. De nem így történt. Több lenne a soknál, ha szankcionálnák azokat a kollégáimat, akik a PNL érdekeit nézve rám szavaztak" - fogalmazott. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

A románok többsége az előrehozott választások híve

Ha vasárnap parlamenti választásokat tartanának, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.