Szatmárnémeti

Önsegítő erőforráscsoport indul

2019.03.21 - 09:23

A szülők mentális és fizikai támogatása érdekében a Boldog Scheffler János Központ szakemberei egy önsegítő erőforráscsoportot indítanak, hogy legyen alkalom a lelki gondok megbeszélésére is.

A központ rehabilitációs részlegét látogató, speciális nevelési igényű gyerekek szüleire hatalmas pszichés teher nehezedik, ugyanis óriási a felelősségérzet, hogy minden tőlük telhetőt megadjanak és megtegyenek a gyermekük fejlesztéséért. Sokan nehezen élik meg a gyermekük fogyatékosságával járó változásokat, családtagjaik és barátaik eltávolodnak tőlük, és nehezen tudnak közösséghez kapcsolódni. Szülőként olyan nehézségekkel néznek szembe, amelyekkel nehezen birkóznak meg. A központ munkatársai ezért is döntöttek egy önsegítő erőforráscsoport létrehozása mellett, amely egy olyan közösségként működhet, amely támogatást ad, és segíti a szülőket a változások lelki feldolgozásában, és a veszteségfeldolgozás módszerével segíti az elfogadás folyamatát.

„A szakmai esetmegbeszélések során az elmúlt fél évben egyre többször merült fel a kollégák részéről is az a felismerés, hogy sokkal több időt és energiát kell a szülőkkel való munkába fektetni, mert nagyon sokszor a terápia hatékonysága áll vagy bukik azon, hogy a szülő mennyire tud jelen lenni a gyermek életében, és ehhez nagyon fontos az, hogy ő jól legyen. Ezeknek a szülőknek az életük nagy része, szinte a nap 24 órája arról szól, hogy hogyan fejlesszék a gyereket, és nagyon kevés idő marad arra, hogy megvizsgálják azt, hogy hogyan vannak ezzel az élethelyzettel, honnan lehetnek erőforrásaik, hogyan tudnak nap mint nap erőt meríteni ezekhez a feladatokhoz. Ehhez próbálunk meg most egy új lehetőséget biztosítani a Boldog Scheffler János Központon belül, elindítani egy olyan erőforráscsoportot, ahol lehetőségük lesz a szülőknek arra, hogy megteremtsék azt a minőségi időt, amikor megkereshetik ezeket az erőforrásokat” — mondta Fazekas Brigitta, a központ szakmai vezetője.

A hamarosan induló, kéthetente megrendezésre kerülő, 10 alkalmas önsegítő csoportba a központ recepcióján lehet jelentkezni. Ezeken az alkalmakon a szülők közösen beszélhetnek azokról a veszteségekről és fájdalmakról, amelyekkel küzdenek. Mindezt olyan sorstárs szülők körében, akik egy megtartó csoportként, akár baráti kapcsolatokként a jövőben ott állhatnak egymás mellett ezekben a nem könnyű hétköznapi helyzetekben.