Vidék

Online farsangi mulatságot szerveztek a dobrai kisiskolásoknak

A dobrai másodikos és harmadikos gyerekek online farsangi mulatságon vettek részt / Fotó: Magánarchívum
2021.02.02 - 18:21
A farsangi időszakban a korábbi években a diákok és ovisok jelmezbe bújtak, és önfeledt mulatságokon vettek részt. A világjárvány idén ezt a hagyományt is megszakította. A dobrai iskola tanítónénije, Makri Mónika online farsangi mulatságot szervezett osztályának.

Az elmúlt években a farsangi időszakban a legtöbb óvoda, iskola szervezett farsangi rendezvényt, melyet a gyerekek nagyon élveztek. Idén az online oktatási rendszer nem tette ezt lehetővé, talán a második félév kezdetén, ha visszatérnek a fizikai oktatásra. Ilyen körülmények között Makri Mónika, a dobrai Györfi Endre Általános Iskola tanítónénije online farsangi mulatságot szervezett kisdiákjainak. Elmondása szerint a korábbi években a tantestület összedolgozott, és közösen szerveztek farsangi mulatságot a dobrai diákoknak és ovisoknak, erre azonban idén a világjárvány miatt nem kerülhetett sor. „Farsangnak a vízkereszttől, vagyis január 6-tól egészen hamvazószerdáig, a nagyböjt kezdetéig tartó időszakot nevezik, ezért mi a kollégákkal és diákokkal már többször is megünnepeltük ezt az iskolában az első félév végén. Én ezt nem szerettem volna kihagyni, ezért én megtartottam a már hagyománnyá vált farsangi mulatságot a II. és III. osztályosok — összevont osztályom van — körében.

hirek/2021/februar/02/dobra-online-farsang2.jpg

A farsangi mulatság közös jelmezes felvonulással szokott kezdődni, de sajnos most csak online történhetett mindez. A magyar néphagyomány szerint is vidám álarcosbálokat tartottak ekkor. Dobrán is hagyománnyá vált, a gyerekek nagyon várták ezt a napot, hogy különböző jelmezekbe bújva bemutatkozzanak. Sajnos ez most korlátozva van, de nem szerettem volna, hogy idén lemaradjanak erről az élményről, ezért anyanyelvóra keretein belül beszéltünk a farsangról, mely a tél vége, a tavasz közeledte. És ennek keretében került sor az első félév utolsó napján az online vigalomra” — fogalmazott Makri Mónika. A tanítónéni kihangsúlyozta, hogy a szülők támogatása nélkül nem tudta volna megvalósítani az ötletét. A kisdiákok változatos jelmezekbe bújtak, egy kis bemutatkozó verset is mondtak egy videofelvételen, melyeket közösen meghallgattak. „Ha nem is volt igazi az online farsangi mulatság, de úgy érzem, a célját elérte, nagyon örültek a gyerekek” — fogalmazott a pedagógus, aki ugyanakkor azt is megjegyezte, hogy az online oktatásban sajnos nem minden diákja tudott részt venni, így ők a farsangi mulatságról is lemaradtak. Azoknak, akik nem tudtak csatlakozni az online oktatáshoz, személyesen juttatta el a feladatlapokat az elmúlt hónapok során, hogy ne maradjanak le a tananyaggal. „Nagyon várom, s a gyerekek is, hogy kezdődjön az iskola. Hiányzik a személyes találkozás. Bízom benne, hogy legközelebb már nem csak online mutatkozhatunk be” — zárta beszámolóját Makri Mónika.

Sógor Beáta

Ajánljuk még a témában:

Vidék

Bölcsődei, napközis és iskolai tanévkezdés Lázáriban

Mintegy félezer gyerek számára kezdődött meg a tanításii év hétfő reggel.
Szatmárnémeti

Jöhet az iskolabútorzat!

Kereskényi Gábor szatmárnémeti polgármester aláírta az iskolák új bútorzattal való felszereléséről szóló szerződést.
Belföld

Ősztől már hétfajta ösztöndíj lesz

A 2024/2025-ös tanévben már 7 különböző ösztöndíjban részesülhetnek a romániai diákok.