Oly közel a bravúrhoz

2013.11.15 - 20:27

A harmadik negyedben csúszott ki a talaj a szatmári lányok lába alól, és innen nehéz volt felállni.

Kissé későn rázta meg magát a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata az újonc Galaci Phoenix otthonában játszott pénteki bajnoki mérkőzésen, így nem sikerült begyűjteni a pontokat, amelyre oly nagy szüksége lett volna Éles Péter edző együttesének. Öt ponttal kapott ki a VSK a Duna–parti kikötővárosban egy olyan meccsen, amelyen rengeteg volt a szatmári hullámvölgy, de amelyből szinte mindig ki tudott kapaszkodni a Szamos–parti alakulat.

A szerdai târgoviştei harmincöt pontos vereség után kissé álmosan kezdett pénteken Galacon Éles csapata. Három perc után, 7–0-s hazai vezetésnél jöttek az első szatmári pontok Kortni révén, majd az amerikai triplája után két perccel később már 9–7-es állást mutatott az eredményjelző. Négy pont előnyt visszahozott a galaci együttes az első pihenőig (18–14), majd kilencre növelte a fort a 16. percig (32–23). Wampler, Orosz és Tarţa–Laza viszont visszahozta a szatmári reményeket, és egy pont előnyt hagytak a hazaiaknak a folytatásra (34–33). A legrosszabbkor jött a szünet, ugyanis elvágta a VSK lendületét, és a harmadik negyedben teljesen összeomlott a szatmári játék. Orosz, Wampler és Kortni pontjai kevésnek bizonyultak, miközben a Phoenix szárnya kelt és a 26. percig tizennégyre lépett meg (51–37). Tíz perccel később már minden veszettnek tűnt, amikor a Williams pontjaival 70–55-öt mutatott az eredményjelző tábla. Orosz, Wampler és Kortni ismét főszerepet vállaltak, és egy 12–0 sorozattal felvillantak a remények. Egy perccel a vége előtt Ionescu után Wampler is betalált (72–69), azonban az utolsó pontok a VSK egykori játékosának a nevéhez fűződtek (Ardeleanu), ráadásul Wampler hibázott a hajrában, így maradt a 74–59-es végeredmény.

Női kosárlabda, A–osztály, alapszakasz, 8. forduló

Galaci Phoenix – Szatmárnémeti VSK 74–69 (18:14, 16:19, 24:11, 16–25).

Phoenix (pontok száma, lepattanók, gólpasszok):Filip (0, 6, 7), B. Fota (0, 1, 0), Creţu, Williams (17, 13, 5), Ardeleanu (4, 0, 6), Daniel (27, 5, 5), Alaiba (5, 6, 4), Ionescu (9, 6, 0), Fairbanks (12, 6, 1).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Orosz (22, 5, 4), Voica (0, 0, 3), Ivan (2, 0, 1), Tarţa–Laza (7, 6, 8), Kortni (19, 7, 3), Wampler (19, 11, 6), Cutaş (0, 7, 1).