Olimpiai aranyérem a Szabó, Kozák kajak kettesnek

2016.08.16 - 15:48

Már hat aranyéremnél tart Magyarország a riói nyári ötkarikás játékokon, aki kedd délután még a 11. helyen állt az éremtáblázaton. Tegnap a K–2-es Szabó, Kozák remek versenyben zárt az élen.

Olimpiai bajnoki címet szerzett kedden Szabó Gabriella és Kozák Danuta a női kajak kettes 500 méteres döntőjében. A festői szépségű Rodrigo de Freitas Lagúnán hatalmas küzdelem zajlott a magyar páros és a címvédő német kettős, között: Franziska Weber és Tina Dietze kapta el a legjobban a rajtot, de a felénél már egy hajszálnyival az aktuális világ- és Európa-bajnok magyar kettős állt az élen. A németek nagyon szorongattak, de nem tudták lehajrázni Kozákékat, 51 ezreddel nyertek a magyar lányok, megszerezve Magyarország hatodik riói aranyérmét. Nem mellékes egyébként, hogy Kozák betegen állt rajthoz, a hét végén ugyanis kiderült, hogy bélfertőzéssel bajlódik.

A magyar női vízilabda-válogatott is közel került az éremszerzéshez, miután hétfő este legyőzte Ausztrália csapatát és bejutott a legjobb négy közé. A negyeddöntős mérkőzés egyébként hatalmas küzdelmet hozott, Bíró Attila szövetségi kapitány tanítványai ugyanis 5–1-ről fordítva ötméteresekkel nyertek az ausztrálok ellen. A mai elődöntőben az Egyesült Államok lesz az ellenfél a 18.20 órakor kezdődő mérkőzésen. A másik ágon Olaszország – Oroszország mérkőzést rendeznek.

A keddi eseményeket beárnyékolta egy tragédia is, ugyanis elhunyt a német szlalom kajak-kenu válogatott edzője: A 35 éves Stefan Henze autóbaleset áldozata lett. A 2004-es athéni olimpián versenyzőként ezüstérmet szerzett edző kollégájával együtt az olimpiai faluba tartott, amikor az őket szállító taxi belerohant egy betonkorlátba. Az ütközés következtében Henze súlyos fejsérüléseket szenvedett, és az orvosok nem tudták megmenteni az életét.