Függőben maradt a szatmárnémeti labdarúgóklub sorsa, miután a csütörtöki tanácsülésen a szociáldemokrata tanácsosok tartózkodása miatt elbukott a Fotbal Club Olimpia 2010 átszervezése.
Nem értették a városi szociáldemokrata (PSD) tanácsosok, hogy mi célja a városvezetésnek a városi futballegyesület átszervezésével, tartózkodtak a tervezet megszavazásától, így nincs tanácsi beleegyezése a polgármesteri hivatalnak, hogy végrehajtsa a klubmentéshez szükségesnek tartott módosításokat. Ezekről a polgármester beszélt az ülésen és azt követően is, álláspontja szerint olyan ínséges időkben, mint amilyen az idei év lesz a költségvetés szempontjából, nem lesz lehetősége a városnak évi másfél millió lejt pumpálni a klubba, pláne úgy nem lehet majd régi formájában fenntartani az egyesületet, hogy a maga másfél milliójának folyósításától ennek számlájára a megyei tanács visszalépett. Azt viszont már a PSD-sek nélkül is megszavazták, hogy a városi sportklubnak legyen futball-osztálya, aminek tervezetét azért tárta a tanácsosok elé a városvezetés, mert az utánpótlás-nevelést fontosnak tartják akkor is, ha épp nincs is ütőképes felnőtt csapata a városnak. Mindkét, a sportegyesületekre vonatkozó tervezetnek köze van a februárban a tanács elé kerülő költségvetés-tervezethez, hiszen ezeknél is — ugyanúgy mint a polgármesteri hivatal többi alárendelt intézményében —, kiadáscsökkentésre van szükség. Egyedüli finanszírozója maradt a focinak a város, mondta el Kereskényi, olyan helyzetben, amikor kevés a pénz, de ugyanakkor szükség van az utánpótlásra, kell a törpe- és az ificsapat, és él a remény, hogy mielőbb sikerül egy idegenlégiósok nélküli felnőtt csapat kinevelése.
Elavult városrendezési tervek
Régi, érvényüket városrendezési tervekről (PUZ) is szavaztak a tanácsosok csütörtökön, mert tucatnyi olyan dokumentációt is lep a por a városházán, amelyik már semmire nem jó. A tervezet arról szólt, hogy érvénytelenítsék az öt évnél régebbi, és az azokban szereplő ingatlanok kivitelezését meg sem kezdett városrendezési terveket. A PSD-s tanácsosok azt javasolták, hogy a tervek tulajdonosai kapjanak még egy év haladékot és csak aztán érvénytelenítsék ezeket. Maskulik Csaba városmenedzser álláspontja szerint ha 7–8 év alatt semmi nem történt azokkal a tervekkel, akkor ez után sem fog, fölösleges a további halasztgatás, illetve ráfér a tisztogatás a városházi nyilvántartásra. Maskulik szerint a régi PUZ-ok amúgy sem érnek jelenlegi formájukban semmit, azóta annyi minden változott, hogy amúgy is fel kellene azokat újítani. A halasztásról szóló PSD-s javaslatot elutasította a testület, ennek eredeti változata a szociáldemokrata tanácsosok tartózkodása mellett lett elfogadva: semmisnek nyilváníthatja ezeket az urbanisztika.